Matti Nives

Laajasta musiikillisesta kiinnostuksestaan tunnettu ”Musamasa” tarjoilee sekä uutuuksia että ajattomia löytöjä genreen katsomatta, omaa kiinnostustaan seuraten ja inspiraatiota jakaen. Joskus studiossa piipahtaa myös vieraita. Kaupan päälle tulevat kuulumiset kaupunkikulttuurin parista.

Ohjelman tarjoaa Museokortti.

Matti Nives taajuudella tiistaisin klo 11-13 ja lauantaiaamuisin klo 10–12.

Tekijät

Tulossa

  • Matti Nives 26.9.2020 10.00
    Ohjelman tarjoaa Museokortti. Uusinta 22.9.
  • Matti Nives 29.9.2020 11.00
  • Matti Nives 3.10.2020 10.00
  • Matti Nives 6.10.2020 11.00

Soittolistat

ti 22.9.2020 11.00
  • LAU NAU
    Jäätyneen meren yli
  • LYYTI
    Pielisjoki
  • OWEN PALLETT
    Fire-Mare
  • JASON MOLINA
    The Mission's End
  • JOHN FAHEY
    The Portland Cement Factory At Monolith California
  • JED DAVENPORT & HIS BEALE STREET JUG BAND
    Save Me Some
  • MEMPHIS JUG BAND
    Stealin' Stealin'
  • MATTIE DELANEY
    Tallahatchie River Blues
  • BILLY BROOKS
    Forty Days
  • A TRIBE CALLED QUEST
    Luck of Lucien
  • JACKIE WILKINS
    Red Clay
  • LÄTSÄ
    Voileipä puhuu
  • AMURI
    Seitsemän päivää ja seitsemän yötä
  • METSÄHEIKKI
    Olliver Hawk
  • OTTO ESKELINEN
    Laxman Jhula
  • CHASTITY BELT
    Elena
  • GOOD SAD HAPPY BAD
    Shades
  • THE GUN CLUB
    Fire Spirit
  • DALINDÈO
    Follow The Dark Money Pt 2
  • WILDFLOWER
    Fire
  • SERGINHO MERITI
    Memórias De Um Neguinho Poeta / Neguinho Poeta
ti 15.9.2020 11.00
  • MUSTAPHA SKANDRANI
    Stikhbars Zidane
  • THE MICROPHONES
    Microphones in 2020
  • THURSTON MOORE
    Hashish
  • 75 DOLLAR BILL
    WZN4
  • DEAD MOON
    Kicked Out – Kicked In
  • BILL CALLAHAN
    35
  • KEVIN MORBY
    Harlem River (Live in Paris 2019)
  • THE FLAMING LIPS
    Mother I've Taken LSD
  • SUSO SAIZ & SUZANNE KRAFT
    Nunca
  • ILL CONSIDERED
    West (Part 2)
  • VIRTA
    Time Travel
  • BEDOUINE, WAXAHATCHEE, HURRAY FOR THE RIFF RAFF
    Thirteen
  • PROTOMARTYR
    The Aphorist
  • GUN OUTFIT
    Gotta Wanna
  • GUN OUTFIT
    The Lack
  • GUN OUTFIT
    Ontological Intercourse
  • GUN OUTFIT
    Lau Blues
  • GUN OUTFIT
    Primacy Of Love
  • Bo Ningen
    Aka
  • SAMMAL
    Jos ei pelaa
ti 8.9.2020 11.00
  • KEVIN MORBY
    Campfire
  • KEVIN MORBY
    Wild Side (O, The Places You'll Go)
  • ROY HARPER
    One Man Rock And Roll Band
  • ANGEL OLSEN
    Whole New Mess
  • ADRIANNE LENKER
    anything
  • METSÄHEIKKI
    Kaunis juna
  • LARAAJI
    Sunny Day Horse
  • KARI IKONEN
    Rausch
  • PEKKA TOIVONEN ENSEMBLE
    Long Shower
  • LAURI KALLIO
    Lappa
  • LÄTSÄ
    Aja vaan
  • GROUPE RTD W/ ASMA OMAR
    Raga Kaan Ka’Eegtow (You Are the One I Love)
  • Damily
    Mipay Havelo
  • LOS DESTELLOS
    A Patricia
  • MR. GERALD NYAMBU & MWESUNGUA SWEET MELODY CHOIR
    Nairobi Mji Wenye Sifa Sana
  • KOMUTHIINI FURAHA CHOIR
    Tafuta Daima
  • SPECIAL BARUTI
    Vivi-Hapo Ulipo
  • MACHAKOS CENTRAL "CHOIR"
    Siku Ya Mwisho Ya Bwana
  • GITHIGA GREEN STARS
    Kimemerekio
  • PETER GRAF YORK
    What Happened
  • ADELE SEBASTIAN
    Desert Fairy Princess
  • MAMMAN SANI
    Bodo
ti 1.9.2020 11.00
  • JULIA HOLTER
    Gold Dust Woman
  • SON HOUSE
    Preachin' Blues
  • MICHAEL HURLEY
    The Portland Water
  • STEVE GUNN & CASS MCCOMBS
    Wild Mountain Thyme
  • FOOLS
    Aeg Old
  • ADMAS
    Anchi Bale Game
  • AQATUKI
    Wakanoura
  • MINYO CRUSADERS & FRENTE CUMBIERO
    Tora Joe
  • RISTO
    Pupu Tupuna
  • NATHAN DAVIS SEXTET
    Now Let M' Tell Ya
  • ANTONIO ADOLFO & BRAZUCA
    Vôo De Apolo
  • MARISA ROSSI
    Deixa Eu Te Amar
  • OS NOVOS BAHIANOS
    Colegio De Aplicacao
  • FREE-SON
    Grande Poder
  • AGNALDO RAYLO
    Sumaúma
  • YO LA TENGO
    Wasn't Born To Follow
  • NAP EYES
    Child's Romance
  • JORGE ELBRECHT
    Ancient Grief
  • ALABASTER DEPLUME
    I Hope
ti 30.6.2020 11.00
  • K. FRIMPONG BACKED BY VIS-A-VIS
    Aboagyewaa
  • IGNISS OKWU THE JAZZ MAN PELE & HIS ESCAPEES
    Jesus Bu Eze
  • SEVEN BROTHERS EGUN BAND
    Mbabiji O
  • I.K. DAIRO (M.B.E.) AND HIS BLUE SPOTS
    Oju Momi Si Pere Ode
  • LES FANTAISISTES D'HAITI
    Marie-Madeleine
  • THELONIOUS MONK
    Oska T.
  • JAN SIMONSEN QUARTET
    Fire Sju
  • RÄJÄYTTÄJÄT
    Uusi vesimiehen aika
  • BUCK CURRAN
    Song For Liam
  • JOHN FAHEY
    I'm A Poor Boy A Long Ways From Home
  • BILL CALLAHAN
    Pigeons
  • CASS MCCOMBS & STEVE GUNN
    Sweet Lucy
  • WHITNEY & WAXAHATCHEE
    Take Me Home, Country Roads
  • MOONDOG
    Arctic Ocean (Bird's Lament)
  • MOONDOG
    The Witch of Endor
  • MOONDOG
    The Tree
  • MOONDOG
    Do Your Thing
  • KLÔ PELGAG
    À l'ombre des cyprès
  • HOT HEROS & JANNE LAURILA
    Aurinkoon suojaan
ti 23.6.2020 11.00
  • EDDIE RUSS
    The Lope Song
  • LES MCCANN
    Git them Grits
  • WILLIS JACKSON
    Ode to Billy Joe
  • SARAH VAUGHAN
    I Had a Ball
  • SMOKEY HANGAALA
    Lungowe
  • DERDIYOKLAR IKILISI
    Yaz Gazeteci
  • HAILU MERGIA
    Dibik Fikir
  • PALE COCOON
    Shunmin
  • EL MICHELS AFFAIR & BOBBY OROZA
    Reasons
  • SESSA
    Toda Instância Do Prazer
  • ANGEL BAT DAWID
    Transition East
  • MATTHEW YOUNG
    Objects In Mirror
  • Hermaja
    Kultasuoni
  • PÖLLÖT
    Odotellaan
  • ROLLING BLACKOUTS COASTAL FEVER
    Cameo
  • CORIKY
    Hard to Explain
  • CORIKY
    Say Yes
  • THE EVENS
    Cut From the Cloth
  • THE MESSTHETICS
    Because the Mountain Says So
  • SILVER FALCONS
    1-i
  • KAIRON; IRSE
    An Bat None
  • SUPERFJORD
    Moment 3 (Live at G Livelab Helsinki, 31.1.2020)
ti 16.6.2020 11.00
  • VERNERI POHJOLA
    Monograph
  • ALEKSI HEINOLA QUINTET
    Chasing the Spirit
  • CAROL KLEYN
    Oo Like the Mountain
  • WOODS
    Next to You and Sea
  • ARTHUR RUSSELL
    Love Is Overtaking Me
  • BUILT TO SPILL
    Heart, Mind and Soul
  • THE STROPPIES
    Look Alive
  • ARCHERS OF LOAF
    Talking Over Talk
  • ZOE POLANSKI
    Pharaoh's Dream
  • VERNERI POHJOLA
    Wilder Brother
  • NIKI DAVE & THE AFRO KIDS
    Shoreza Inyange
  • ORCH. LES VAUDOU DU FLAMBOYANT
    Kogo Ni Toulou
  • RAÚL LLERENA VASQUEZ
    La Tuctuructia
  • KABASA
    Unga Pfula A Chi Pfalo
  • AZYMUTH
    Tamborim, Cuíca, Ganzá, Berimbau
  • ELIZETH CARDOSO & ZIMBO TRIO
    Mulata Assanhada
  • FAFA DE BELEM
    Naturalmente
  • ORQ. GENEROSO "TOJO" JIMENEZ
    Las Pilanderas
  • RAY BARRETTO
    Encendido Otra Vez
  • ORCHESTRE BELLA BELLA
    Zamba I
  • ASPRO BERNARD
    Eha Bedimun
ti 9.6.2020 11.00
  • ORCHESTRE T.P. POLY-RYTHMO
    Ne Te Faches Pas
  • KABA-DIYA
    Adomia Baga
  • SMOKEY HAANGALA
    Amafuna Kanyama
  • TIDIANE THIAM
    Djatasoun
  • AMARIA HAMADALHER
    Tarhanine
  • LINGO SEINI ET SON GROUPE
    Gomno
  • UNWOUND
    Corpse Pose
  • LONG HIND LEGS
    Open Wide
  • SILVER FALCONS
    Zagreb 89
  • HENNA & HOUREET
    Puistossa
  • WIDOWSPEAK
    Breadwinner
  • MASUMI HARA
    オリオン (Orion)
  • ARTHUR BROWN & CRAIG LEON
    Conversation
  • GINA X
    Kaddish
  • LLOYD MCNEILL
    2504 Cliffbourne Pl.
  • OIRO PENA
    Teelukissa
  • MAX CILLA
    Crépuscule Tropical
  • VILLE VANNEMAA CASSIOPEIA
    Ring the Bell
  • MURIEL GROSSMANN
    Your Pace
  • LARRY SAUNDERS
    Free Angela
ti 2.6.2020 11.00
  • MILES DAVIS
    So What
  • PAULI LYYTINEN MAGNETIA ORKESTERI
    Polynesian Prayer
  • SHIRLEY COLLINS
    Wondrous Love
  • GORDON BOK, ANN MAYO MUIR, ED TRICKETT
    The Ways of Man
  • CINDY KALLET
    Hang In There
  • PAT KEEN
    Cell Song
  • FRASER & DEBOLT
    Broad Daylight Woman
  • OWEN PALLETT
    Paragon Of Order (version)
  • BUFFY SAINTE-MARIE
    Poppies
  • JORGE ELBRECHT
    Tuesday Morning
  • ARIEL PINK
    Iron Worrier
  • SONDRA WILLIAMS
    Won't It Be Sad
  • STSER ROSETTA THARPE
    I've Done Wrong
  • THE HARMONIZING FOUR
    Let Us All Get Together With the Lord
  • INEZ ANDREWS AND THE ANDREWETTES
    Look Up And Live
  • MAHALIA JACKSON
    What Then
  • JOENSUU 1685
    Light In The Heart Of Our Town
  • LOVE SPORT
    Wrong Kind Of Evil
  • ROLLING BLACKOUTS COASTAL FEVER
    The Cool Change
  • JANNE LAURILA
    Neljä tonnia pilvee
  • LE GRAND PHILO KOLA
    Koumbe
  • MARTHA ULAETO
    Nti Eweb (I Remember Eweb)
  • LAMINE KONTE & FODE DRAME (CORA FUNK)
    Sabuma
ti 26.5.2020 11.00
  • OWEN PALLETT
    I Am Not Afraid
  • OWEN PALLETT
    A Bloody Morning
  • OWEN PALLETT
    Spaceship Earth
  • BONNIE "PRINCE" BILLY
    Beware Your Only Friend
  • JAMES ELKINGTON
    Carousel
  • MIKE POLIZZE
    Revelation
  • PURLING HISS
    Learning Slowly
  • KURT VILE
    My Best Friends (Don't Even Pass This)
  • SUPER BITON DU MALI
    Kara Demba
  • MORI KANTE
    Courougnegne
  • MANDINGO
    Lanmbasy
  • DEERHOOF
    Big House Waltz
  • DEERHOOF
    Ay That's Me
  • DEERHOOF
    The Loved One
  • KADI VIJA KEY PROJECT
    Standing Still
  • LUIZ VIEIRA
    Menino De Brancana
  • LUIZ GONZAGA
    Danado De Bom
  • EDUARDO MARQUES
    Meu Chorinho
  • KAMASI WASHINGTON
    Fashion Then and Now
  • SUN RA
    That's How I Feel
  • ROBERT WYATT
    Cuckoo Madame

Yhteistyö­kumppanit

On-demand

Näytä lisää