Matti Nives

Laajasta musiikillisesta kiinnostuksestaan tunnettu ”Musamasa” tarjoilee sekä uutuuksia että ajattomia löytöjä genreen katsomatta, omaa kiinnostustaan seuraten ja inspiraatiota jakaen. Joskus studiossa piipahtaa myös vieraita. Kaupan päälle tulevat kuulumiset kaupunkikulttuurin parista.

Ohjelman tarjoaa Museokortti.

Matti Nives taajuudella tiistaisin klo 11-13 ja lauantaiaamuisin klo 10–12.

Tekijät

Tulossa

  • Matti Nives 14.12.2019 10.00
  • Matti Nives 17.12.2019 11.00
  • Matti Nives 21.12.2019 10.00

Soittolistat

ti 10.12.2019 11.00
  • CASS MCCOMBS
    Sleeping Volcanoes
  • TINARIWEN
    Kel Tinawen (Feat. Cass McCombs)
  • OMNI
    Courtesy Call
  • KYNNET
    Tavoittamattomiin
  • WIRE
    Cactused
  • HORSEFACE
    Silakat
  • WILCO
    Everyone Hides
  • TUOMO & MARKUS
    Predator
  • JONATHAN WILSON
    69 Corvette
  • HELADO NEGRO
    Running (Live at KCRW)
  • THE BAD PLUS
    Avail
  • ALEKSI HEINOLA QUINTET
    Silver Maze
  • THE MOUNTAIN GOATS
    Younger
  • SWAN/KOISTINEN
    Diagnosis
  • NICK CAVE & THE BAD SEEDS
    Bright Horses
  • BONNIE "PRINCE" BILLY
    Dream Awhile
  • BONNIE "PRINCE" BILLY
    The Glow (Pt. 3)
  • JONNY NASH
    Root
  • JONNY DILLON
    Jonny Tries To Catch A Pomegranate
  • PURPLE MOUNTAINS
    Snow Is Falling In Manhattan
  • KEVIN MORBY
    Sing A Glad Song
ti 3.12.2019 11.00
  • WEYES BLOOD
    Andromeda
  • BRADFORD COX & CATE LE BON
    Canto!
  • CATE LE BON
    Mother's Mother's Magazines
  • STEVE GUNN
    Vagabond
  • TANSSIVA KARHU
    Sen seitsemän meren taa
  • MEGA BOG
    Diary Of A Rose
  • PEKKA TUOMI
    Tunneleiden profetiaa
  • MDOU MOCTAR
    Tumastin
  • JUKKA ESKOLA SOUL TRIO
    Five On Three
  • COLD DIAMOND & MINK
    Woman You Made Me (Instrumental)
  • AMERICAN FOOTBALL
    Life Support
  • LA DISPUTE
    Rhodonite and Grief
  • JULIEN BAKER
    The Modern Leper
  • STEPHEN MALKMUS
    Viktor Borgia
  • KONSTA, KUSTI & FAARAO
    Hirvenhiihto
  • JEFF PARKER
    Max Brown, Pt. 1
  • JAIMIE BRANCH
    Nuevo Roquero Estéreo
  • K-X-P
    Hex Bag
ti 26.11.2019 11.00
  • DEERHOOF
    Cast Off Crown
  • THE NECESSARIES
    Driving And Talking At the Same Time
  • A.C. MARIAS
    Just Talk
  • CATS OF TRANSNISTRIA
    Born Again
  • ARTHUR RUSSELL
    I Kissed a Girl From Outer Space
  • DEERHOOF
    Kidz Are So Small
  • LONNIE LISTON SMITH
    Devika (Goddess)
  • ODDARRANG
    Ohlop
  • BROEDER DIELEMAN
    Meilied
  • BILL CALLAHAN
    If You Could Touch Her At All
  • DOS SANTOS
    Córdva
  • WASHINGTON PHILLIPS
    Take Your Burden To The Lord
  • SOURAKATA KOITE
    Seremende
  • DUR-DUR BAND
    Jaajumoow Jees
  • ZAZOU, BIKAYE & CY1
    Eh! Yaye
  • IDRISSA DIOP
    Caridad
  • THELONIOUS MONK
    Straight No Chaser
ti 19.11.2019 11.00
  • GRANT GREEN
    Let The Music Take Your Mind
  • PHIL MOORE JR.
    You Showed Me
  • WES MONTGOMERY
    I Wish I Knew
  • SAMI LINNA QUARTET
    Clowns
  • JEFF PARKER
    Cliche
  • DOS SANTOS
    Manos Ajenas (Touch You Every Day)
  • PEDRO LAZA Y SUS PELAIEROS
    Grito Vagabundo
  • LOS GAITEROS DE SAN JACINTO
    Celestina
  • HELADO NEGRO
    Pais Nublado (Live at KCRW)
  • SMOG
    Ex-con
  • SWANS
    The Hanging Man
  • SWANS
    Annaline
  • GABRIEL BIRNBAUM
    Mistakes
  • OMNI
    Courtesy Call
  • PEKKA TUOMI
    Tunneleiden profetiaa
  • DAVID BOWIE
    Conversation Piece (2019 mix)
  • PURPLE MOUNTAINS
    Darkness And Cold
  • ARTHUR RUSSELL
    Come to Life
ti 12.11.2019 11.00
  • ANGEL BAT DAWID
    We Are Starzz
  • ALDOUS HARDING
    Zoo Eyes
  • MEGA BOG
    I Hear You Listening (To the Bug On My Wall) (Audiotree Live Version)
  • WEYES BLOOD
    Something to Believe (Rough Trade Sessions Live Version)
  • WESTERMAN
    Outside Sublime
  • CARLA DAL FORNO
    Hype Sleep
  • KALUNDWE DUO
    Marimba Xylophone Duet
  • TINARIWEN
    Itous Ohar (Feat. Cass McCombs)
  • BIG BILL BROONZY
    Lonesome Road Blues
  • CANRAY FONTENOT / ALPHONSE "BOIS SEC" ARDOIN
    Les Blues Du Voyageur
  • THELONIOUS MONK
    Let's Call This
  • LOUIS METCALF
    Little Charlie
  • IVAN LINS
    Tanauê
  • ASTER AWEKE
    Sebebu (My Excuse)
  • AYALEW MESFIN
    Gedawo
  • MINYO CRUSADERS
    Tanko Bushi (Boogaloo)
  • DEERHUNTER
    Timebends
ti 5.11.2019 11.00
  • SPENCER RADCLIFFE
    The Birds
  • ATHANAS / DAVENPORT
    Symbols
  • RICHARD DAWSON
    The Queen's Head
  • RICHARD DAWSON
    Black Triangle
  • PUISET HEILAT
    Lapin märkä pervo
  • PUISET HEILAT
    50-luvun amerikkalaiset metsät
  • TIIU HELINÄ
    Pimeys
  • MORT GARSON
    Symphony For A Spider Plant
  • MATTHEWDAVID
    Flute Trap
  • AIRTO MOREIRA
    El Fiasco
  • PINDUCA
    Pai Xangô
  • EUSEBIO Y SU BANJO
    Mi Morena Rebelde
  • AMABANO
    Amsterdam Ticket
  • YASEEN & PARTY
    Mwana Na Kibarua
  • BRIGHT CHIMEZIE AND HIS ZIGIMA SOUND
    You Can't Hurry The Sunrise
  • KENNY BURRELL
    Chitlins Con Carne
  • HORACE SILVER
    Nica's Dream
  • LONNIE SMITH
    Move Your Hand
  • JASON MORAN
    Gangsterism Over 10 Years
ti 29.10.2019 11.00
  • LES FILLES DE ILLIGHADAD
    Achabiba
  • BIBI AHMED
    Tel Kal Tidit
  • MAMMAN SANI
    Bodo
  • PALACE MUSIC
    Ohio River Boat Song
  • KATIE LEE
    Muddy River
  • SERGIO MENDES & BRASIL '66
    Masquerade
  • SERGE GAINSBOURG
    Là-Bas C'est Naturel
  • JOHNNY LUM HO
    O'oe Kahi Mea Nui
  • KURT VILE & THE SADIES
    In My Baby's Arms
  • THE SADIES FEAT. KURT VILE
    It's Easy (Like Walking)
  • RED RIVER DIALECT
    Blue Sparks
  • RED RIVER DIALECT
    Salvation
  • JENNY HVAL
    Lions
  • BREMER/MCCOY
    Højder
  • EIKO ISHIBASHI
    Iron Veil
  • SARAH LOUISE
    R Mountain
  • MAKAYA MCCRAVEN
    Suite Haus
  • AYALEW MESFIN
    Hasabe (My Worries)
  • DUR-DUR BAND
    Daraadaa Muxibo (Because of You Mushibo)
  • GYEDU-BLAU AMBOLLEY
    Afrika Yie
  • FATOUMATA DIAWARA
    Fenfo
  • ASHA PUTHLI
    Space Talk
ti 22.10.2019 11.00
  • ALICE COLTRANE
    Er Ra
  • CASS MCCOMBS
    Confidence Man
  • STEVE GUNN
    Vagabond (acoustic)
  • JUKKA ESKOLA SOUL TRIO
    Hanky Panky
  • JUKKA ESKOLA SOUL TRIO
    Stick Of a Branch
  • HOT HEROS & JANNE LAURILA
    Tuoll on mun kultani
  • ED MOTTA
    Amalgasantos
  • DEERHUNTER
    Snakeskin
  • CATE LE BON
    Mother's Mother's Magazines
  • VIVIEN GOLDMAN
    Laundrette
  • TINARIWEN
    Le Chant Des Fauves
  • MUSIQUE TOUAREG ET HAOUSSA
    Danses Touareg Pour La Guérison D'une Folle
  • TINARIWEN
    Ténéré
  • LES FILLES DE ILLIGHADAD
    Telillite
  • AHMED AG KAEDY
    Asin Oral
  • MDOU MOCTAR
    Anna
  • BOMBINO
    Iwaranagh
  • TOUMAST
    Innulamane
la 19.10.2019 10.00
  • BONNIE "PRINCE" BILLY
    In Good Faith
  • NICK CAVE & THE BAD SEEDS
    Bright Horses
  • WILCO
    White Wooden Cross
  • JUKKA ESKOLA SOUL TRIO
    Jongo Street
  • TOMUTONTTU
    Vesiputoksen alla, apina reppuselässä
  • MAPHELA
    Udali
  • YOUNG MARBLE GIANTS
    Music For Evenings
  • TUOMAS PALONEN
    Suljetuin silmin
  • MAKI ASAKAWA
    Konna Fūni Sugite Iku No Nara
  • GRANT GREEN
    Down Here On the Ground
  • TOMUTONTTU
    Katukissan puhe
  • UNJAK' UPELILE
    Izintombi Zesi Manje Manje
  • NICK CAVE & THE BAD SEEDS
    Sun Forest
  • DAUGHTER OF SWORDS
    Shining Woman
  • BRAHJA
    Qwikness
  • IFANG BONDI
    Nyari Loho
  • KID MA WRONG WRONG
    Gumba Gumba 800
  • BIG THIEF
    Shoulders
  • TOMUTONTTU
    Vesiputoksen alla, apina reppuselässä
  • WILCO
    White Wooden Cross
  • JUKKA ESKOLA SOUL TRIO
    Jongo Street
  • YOUNG MARBLE GIANTS
    Music For Evenings
  • MAPHELA
    Udali
  • MAKI ASAKAWA
    Konna Fūni Sugite Iku No Nara
  • TUOMAS PALONEN
    Suljetuin silmin
  • TOMUTONTTU
    Katukissan puhe
  • GRANT GREEN
    Down Here On the Ground
  • NICK CAVE & THE BAD SEEDS
    Sun Forest
  • UNJAK' UPELILE
    Izintombi Zesi Manje Manje
  • BRAHJA
    Qwikness
  • IFANG BONDI
    Nyari Loho
  • DAUGHTER OF SWORDS
    Shining Woman
  • BIG THIEF
    Shoulders
  • KID MA WRONG WRONG
    Gumba Gumba 800
  • NICK CAVE & THE BAD SEEDS
    Bright Horses
  • BONNIE "PRINCE" BILLY
    In Good Faith
  • SUFJAN STEVENS
    To The Workers Of The Rock River Valley Region, I Have An Idea Concerning Your Predicament
ti 15.10.2019 11.00
  • WILCO
    White Wooden Cross
  • DAUGHTER OF SWORDS
    Shining Woman
  • TUOMAS PALONEN
    Suljetuin silmin
  • BONNIE "PRINCE" BILLY
    In Good Faith
  • UNJAK' UPELILE
    Izintombi Zesi Manje Manje
  • KID MA WRONG WRONG
    Gumba Gumba 800
  • MAPHELA
    Udali
  • GRANT GREEN
    Down Here On the Ground
  • JUKKA ESKOLA SOUL TRIO
    Jongo Street
  • BRAHJA
    Qwikness
  • MAKI ASAKAWA
    Konna Fūni Sugite Iku No Nara
  • NICK CAVE & THE BAD SEEDS
    Bright Horses
  • NICK CAVE & THE BAD SEEDS
    Sun Forest
  • YOUNG MARBLE GIANTS
    Music For Evenings
  • BIG THIEF
    Shoulders
  • TOMUTONTTU
    Katukissan puhe
  • TOMUTONTTU
    Vesiputoksen alla, apina reppuselässä
  • IFANG BONDI
    Nyari Loho

Yhteistyö­kumppanit

On-demand

Näytä lisää