Untempo

Untempo on Miro-Benjamin Lindströmin toimittama uusi erikoisohjelma, jonka keskiössä ääneen pääsevät moderni klassinen, avantgarde sekä ambient ja drone-musiikki. Jokaisessa jaksossa kuullaan myös kotimaisten alan spesialistien kappalevalintoja.

Untempo Radio Helsingissä keskiviikkoisin klo 18-20.

Untempon mahdollistaa Taiteen Edistämiskeskus.

Untempo@radiohelsinki.fi

Tekijät

Tulossa

  • Untempo 1.12.2021 18.00
  • Untempo 8.12.2021 18.00
  • Untempo 15.12.2021 18.00
  • Untempo 22.12.2021 18.00

Soittolistat

ke 17.11.2021 18.00
  • HETA BILALETDIN
    Ghost
  • Loren Rush
    Song
  • TERRY RILEY
    Remember This, O Mind; II. Only A Day
  • MARJA AHTI
    Nox
  • Kevin Drumm
    Sundays
  • Tiziano Popoli
    Mimetico Erettile
  • Marina Rosenfeld
    Teenage Lontano
  • Mayumi Miyata
    太食調調子
  • Adrián Demoč
    Zátišie a súzvuk
  • Catherine Christer Hennix
    Waves of the Blue Sea
  • Séan Clancy
    Sigh
  • ELI KESZLER
    All the mornings in the world
  • Sarah Davachi & Sean McCann
    Keep Outside the Night
  • Linda Catlin Smith
    Trhought The Low Hills
  • Vincent Yuen Ruiz
    Sewing Bodies
ke 10.11.2021 18.00
  • Madeleine Cocolas
    Nebulous
  • Erkki Salmenvaara
    Etude
  • Kate Moore
    Revolver
  • JULIUS EASTMAN
    Joyboy
  • OLAVI LOUHIVUORI
    Immeadiate Music II, Pt. 1
  • Okkyung Lee
    Teum
  • Zherbin
    Hang
  • OLLI AARNI
    Kirkas Vesi
  • MARJA AHTI
    Fluctuating Streams
  • Ellen Arkbro
    Leaving Dreaming
  • Pan Sonic & Charlemagne Palestine
    Untitled 3
  • Sarah Hennies
    Song
ke 3.11.2021 18.00
  • K.Leimer
    Three Forms Of Decay
  • Jarmo Huhta
    Midair
  • SARAH DAVACHI
    Cadence 1
  • Otto Taimela
    Cry FOr The Earth
  • Charles Curtis
    Unfinished Song (1998)
  • Juho Viljakainen
    SrnPhtSlmstnPs
  • M Geddes Gengras
    Ishi
  • Vanessa Amara
    Both Of Us pt1
  • Waclaw Zimpel
    Lines
  • Kaithlyn Aurelia Smith & Emile Mosseri
    Brush
  • MAA ILMASTA
    Aamutuima
  • AROOJ AFTAB
    Mohabbat
  • Christopher Stracey
    Into the Dusk
  • AHO
    Stillness: Chaos: Creek
  • Bondi - Dincise
    La Lavintse 1
  • Catherina Lamb
    Pulse Shade
  • The Zenmenn
    Topaz (The Days of Our Lives)
ke 24.11.2021 18.00
  • MARV
    Stable Mate
  • Eero Pulkkinen
    Oumuamua 1
  • k.burwash
    buena vista
  • SATOSHI & MAKOTO
    Crepuscule Leger
  • LAU NAU
    Jäätyneen meren yli
  • Accident du Travail
    A1 ouverture allinglese
  • Wilson Tanner
    Loch and Key
  • Future Chroma
    Merihaka
  • bod [包家巷]
    Deconstructed Pop Music
  • Helena Pulkkinen
    When they go under, how they navigate
  • Kointähti
    Kalat
  • Softie
    New Friends In Despair
  • Internazionale
    Vestiges Of Nature
  • Lisa Lerkengeld
    In Her Hair
  • Asa Tone
    III
  • Celia Hollander
    10:01
  • Romance Relic
    Golden Hour, Petals Cast A Shadow ´
  • Andrew Tuttle & Padang Food Tigers
    Game of Marginal Gains
  • Sansibar
    ISS
  • Matthew Cardinal
    Tar Sand Cradle Song

On-demand