Karhu Dancing Club

Musiikkikentän nuoren aktiivin Miro-Benjin ja disco- ja housefanaatikko DJ Margeritan ohjelmassa syynin alle laitetaan tanssimusiikin erikoisuudet. Karhu Dancing Club on uuden ja unohdetun DJ-musiikin erikoisohjelma. Poimintoja vaihtoehtomusiikin uusista ja vanhoista tuulista. Ohjelman tärkeänä painopisteenä on nostaa muun muassa kotimaisen elektronisen musiikin tekijöitä.

Karhu Dancing Club keskiviikkoisin klo 19.00-21.00.

Tekijät

Soittolistat

ke 13.5.2020 19.00
  • Caron
    Masquerade
  • Manolo
    Banana Split
  • Smood
    Slow Yo
  • DESTO
    Penalty
  • MAAJO
    JACANA
  • Raul. E
    Kohti
  • Stuster
    Computer Controlled
  • Alvar & OW
    Nepenthes
  • The Boozin' Bang'n' Dance Crew
    Space Boozing Soundtrack
  • ONNI BOI
    LO BLO (Kolvskrik Acid Meltdown Remix)
  • Halonen
    Tulva (DJ Fiskars Remix)
  • Jimi
    Sensations Of The Mind
  • Halvtrak
    Glass Movers (Chinaski Remix)
  • A Certain N
    4IAN
  • Ferdelance
    Pit Organs
  • Torolf Stendik
    Bryggan Jam (Hypno House Mix)
  • JORI HULKKONEN
    The Theem
  • JORI HULKKONEN
    The Theem Two
  • Mige
    Birdsong
  • Snack Atoms
    Double You
  • HELSINKI 78-82
    Cruising
ke 6.5.2020 19.00
  • E00
    Yangzhou Tai-Chi Practice
  • Tandu
    New Aura
  • Roza Terenzi
    Jungle In The City
  • Nuw Idol
    Exorcism
  • Schpongle
    Strange Planet
  • Sixtyone
    Tregnanton
  • NEW SCENE
    Waves (Magnus Blomqvist Edit)
  • Flux Da Lux
    Flux Delay (Elliptical Headz Mix)
  • Neu Verboten
    Euro Bab (Original Acid Version)
  • Maruwa
    Ultraworld
  • THE ANTIDOTE
    KICKING TEST (ANATOLIAN WEAPONS EDIT)
  • DFX
    Relax Your Body (The Hacker Remix)
  • Lunatic Calm
    Leave You Far Behind (Lunatics Rollercoaster Mix)
  • -
    Ama Zone (Miro-Benji Tempo Edit)
  • Teknoafro
    Mama Africa
  • Mukka
    Yar Chucked (Mix 3)
  • HLLW
    Gykoro
  • SAIKO-POD
    Phutures
  • Paul & Shark
    Liquid Technicolor of Disconnect (Denham Audio Remix)
  • PSY DEF X
    Lunar
  • KRAFTWERK
    Tour De France Etape 1
ke 29.4.2020 19.00
  • PETE NAMLOOK
    Out (Anatolian Weapons Edit)
  • MAC & PARTY
    Zandale (Galactic Mace edit)
  • Ile Aye
    Cerca De Bakel (Balam Edit)
  • -
    Ishq Awalla Kay Gaya Chalan (Running Hot Edit)
  • Ani Kuni
    Savia Andina w/ The Old Man (Kusht Edit)
  • -
    - Chiklet (Aaron Maple Edit)
  • -
    Flying Dreams (Petko Turners Lacuna Edit)
  • Pierre Akendengue
    Epuguzu (Petko Turner Re-Edit)
  • Jocelyn Pook
    Migrations (Miro-Benji Edit)
  • -
    Oh No (Bell Towers Edit)
  • Linda Wesley
    Wild On The Isle (Good Block Edit)
  • Eli Luzon
    The Oud Melody (Gal Kadan Edit)
  • Kompleks
    Wicked (Edit)
  • Gaoulé Muzik
    A Ka Titine (Detroit Swindle Edit)
  • -
    Koi Jaye (Tjade Edit)
  • -
    Hooked On You (Jeku Edit)
  • Peta Teanet
    Thokoloshi (ATW edit)
  • Starlight
    Sit On This (Bastedos Edit)
  • Stanislas Tohon
    Owhaaou! (Raphael Top-Secret Edit)
ke 22.4.2020 19.00
  • LEILA K
    Slow Motion (Jitter Edit)
  • Marie Touchet
    College Infernal (House Infernal Version)
  • THE ORB
    Litle Fluffy Clouds
  • Fort Romeau
    K.O.N.T.R.O.L
  • Dominique Dalcan
    Hypnodub (Roze Extended Edit)
  • Rosaline Joyce
    Hands Off (Keep Your Distance)
  • Pawas ft. Arooj Aftab
    Naja
  • Stuster
    Dish You
  • Djama
    Zay (Instrumental)
  • Jean-Luc Alger
    La Fanmy (Bartosz Smolarek)
  • FANTASTIC MAN
    Estate of Mind
  • Viktor Talking Machine
    Line (Italo Brutalo Remix)
  • LOOSE ENDS
    Ooh, You Make Me Feel (Extended Mix)
  • Linda 'Babe' Majika
    Let's Make A Deal
  • Route 8
    All Those DJs
  • Megablast, Eribertho Cruz
    Vamos
  • ANGELIQUE KIDJO
    Wé-Wé (Tribe Mix)
  • Last Rhythm
    Open Your Mind (Extended Mix)
  • Humate And Rabbit In The Moon
    East (Humate Remix)
  • Radiant Aura Faculty
    Mana Sadhana
ke 15.4.2020 19.00
  • Cosmic Sprit
    African Spirit
  • Bell Towers
    My Love
  • Tornado Wallace
    Midnight Mania
  • DJ Ungel
    Diffused Engines
  • Exquisite Corpse
    Kupuri
  • Jonny 5
    Bengali Dub
  • DJ Pantelis
    Ciftetelli
  • Trevor Deep Jr., Abdissa Assefa
    KaziKazi
  • Bernardo Ghui
    Marie Marie (Dj Gregoryan Edit)
  • FANTASTIC MAN
    Twitch
  • Jocelyn Pook
    Migrations (Miro-Benji edit)
  • Nice Girl
    Mars
  • Exquisite Corpse
    Inner Rhythm (Higher World Mix)
  • BANCO DE GAIA
    Gamelah (Dub 3)
  • THE HE-MEN
    Flamingo
  • Ether
    Detonator (Furious Frank’s Placid Acid Edit)
  • Closet Yi
    Basalt (玄武岩)
  • Obscure Seduction Series
    Radioactive Seduction
ke 8.4.2020 19.00
  • Bop & 29out
    L'Alba Dei Vinti
  • Tase
    Silence
  • Pier Rosier et son Groupe Gaz
    Ba Nou Lan Min
  • MALCOLM MCLAREN
    Call A Wave (Good Block Edit)
  • Beautiful Swimmers
    O yea
  • Open Spaces
    Body Meridians
  • Francois N’Gwa
    N’Kang
  • Mizik Mizik
    Pale Awem
  • Versalife
    Solenoids Of Insomnia
  • Magnus II
    Space Age (Dub)
  • ANATOLIAN WEAPONS
    Chant Three
  • SANDOZ
    Beam
  • Barbatuques
    Baianá (Wolf Müller's Drum Drop)
  • Daiquiri
    Mi Tumbao (San Juan Mix) (Spanish)
  • -
    We Are All Eqyptians (Hysteric Edit)
  • Denis Munga
    Intermezzo B (Dazion’s Turtle Maraca Remix)
  • Jean-Michael Jean Louis
    Tilo
  • Red Buddha
    Veena Bhangra
  • Pens
    Shake But
  • ROZALLA
    Faith (In The Power Of Love)
ke 1.4.2020 19.00
  • EAT STATIC
    Area 51 (Nucleonic Mix)
  • -
    Chik Chiklet (Aaron Maple Edit)
  • Harks & Mudd
    Susta (Emperor Machine Lovers Dub)
  • Shape of Space
    Manifesto
  • VITA
    Justify My Love (feat. Ashanti)
  • D.E.
    Giant Step (Club Mix)
  • Mayko
    Tarab (Ramin&Reda "Spell" Edit)
  • DAZION
    The Chant Of Celebrational Beings
  • BODY PARTY
    New Beat Sensation (Extended Version)
  • -
    Chao Due Xian (Running Hot Edit)
  • LHASA
    Acetatechno
  • Miro-Benji
    Inhale Me
  • Hypnotic Samba
    Hypnotic Samba
  • Cisco Ferreira
    Cisco's Groove
  • Pleasure Pool
    Ask Your Body
  • Marco Lazovic
    Eklektic Disco (Olsvanger Remix)
  • RFX
    The Future (RFX Edit)
  • Phyzical Flex
    My Gunz
  • KENTON SLASH DEMON
    Zstring (Urulu's Liquid Earth Mix)
  • Sansibar
    Absence Of Being
  • Fio Fa
    Fantasm
  • KIM ANN FOXMAN
    Blood Moon (Violet Remix)
ke 25.3.2020 19.00
  • OKEI
    Tuu
  • Coobe
    Ashmadai
  • Mary House
    Ambient (Krishna Vocals)
  • MANDALA
    Trance
  • Miro-Benji
    System 4 Parasite
  • Stuster
    Virtual Machine
  • The Vendetta Suite
    Shut Up Ya Dub! (Uninc & Kolomensky Raven Remix)
  • PEAKING LIGHTS
    E.V.P.
  • djrubio
    Iso Preussilainen Leka
  • Uninc & Kolomensky
    Baikal (Bongos Version)
  • Trevor Deep Jr. x Weweka
    Namu (Live Refix)
  • Needle
    I.J.O. (Synergy Mix)
  • LUCA LOZANO
    Bedroom Beat
  • DJ T.
    Trans Orient Express
  • Soul Of Zoo, Swa Swally
    Samburu (Original Mix)
  • BJÖRK
    Violently Happy (Fluke/Well Tempered)
  • Sansibar
    Cry
  • Jeku
    Dream Reality
  • Javier Gonzalez, Space Motion, Fanatic Funk
    Ethnic Soul
  • CABARET VOLTAIRE
    I Think
ke 18.3.2020 19.00
  • Code 61
    Drop the deal (Tech Support Edit)
  • Que Sakamoto & NT
    Apiento's SE6
  • Daniel Kyo
    Next to Me
  • Cat
    Catwoman (Darkside mix)
  • Storken
    Lille Vals
  • Babbi Lahiri
    Habiba (Gal Kaban edit)
  • Bufi
    Africa Latina (Original mix)
  • eric kupper
    kamouflage
  • JUAN RAMOS
    FAHRT IM HIMMEL (LET IT GO)
  • BIOSPHERE
    Ectozone
  • Babos
    Starwhistle
  • Bliss inc.
    Offensive Username
  • RAF
    We Gonna Get (atmosphere mix)
  • Vanessa William
    Running Back to You (Club mix)
  • Perdu
    Road to Yuzu
  • KLUBBHEADS
    Klubbhopping
  • Benjamin Milz
    ORKK-0114-02 A
  • TJ Manta
    Amazonia
ke 11.3.2020 19.00
  • Zann
    Song for lu Wang
  • THE PILOTWINGS
    Trance En Aubrac
  • 19 Gadi Pirms Sakuma
    Singapuras Vejs
  • De Ambassade
    Duistre Kamers
  • -
    Kirfiklere JackWaster edid
  • Eliezer
    Bauhaus ft. Curses
  • JUNE
    Behind the Walls
  • Molchat doma
    Na Dne
  • Police Des Moeurs
    Vitnesse Immobile
  • The Weatherman
    Heatseekker
  • -
    Turkish Delight
  • DJ Steef
    Biomix
  • RFX
    Bubba Bubba
  • Young Maro
    iam still mellow (?) promo
  • V/A
    africa
  • Lata Ramasar
    The Greatest Name That Lives
  • CRAIG BRATLEY
    From The DAT
  • NAHAWA DOUMBIA
    Sigi Sele (Ben Gomoris Disco edit)

Yhteistyö­kumppanit

On-demand

  • play / pause 13.5.2020 19.00
    Suomi-spessu!
  • play / pause 6.5.2020 19.00
  • play / pause 29.4.2020 19.00
  • play / pause 22.4.2020 19.00
    Kevättä ilmassa!
  • play / pause 15.4.2020 19.00
    Simppeli ja toimiva: Uusia löytöjä, uusia tarinoita.
  • play / pause 8.4.2020 19.00
    Karhu Dancing Clubilla kuullaan ainoastaan alle 100bpm eli Downtempo burner -biisejä.
  • play / pause 1.4.2020 19.00
  • play / pause 25.3.2020 19.00
    Karhu Dancing Clubilla sukelletaan kosmisen karanteenin syövereihin!
  • play / pause 18.3.2020 19.00
    Tämän illan Karhu Dancing Club lähetyksessä Miro-Benji tarjoilee piristävää vaihtoehtoista konemusiikkia kaikkien korville.
  • play / pause 11.3.2020 19.00
    Tämän iltaisessa Karhu Dancing Club -lähetyksessä Miro-Benjin solo-show. Soitossa muun muassa uuden aallon tummanpuhuvaa syntikkapoppia.
  • play / pause 4.3.2020 19.00
    Miro-Benji ja DJ Margerita käyvät läpi niitten viimeisimmät ja suosituimmat löydöt tämän vuoden puolelta.
  • play / pause 26.2.2020 19.00
    Karhu Dancing Clubilla kahlataan unohtumattomimmat keikkomuistot ja kuunnellaan parhaat "shazamit"!
  • play / pause 19.2.2020 19.00
    Karhu Dancing Clubilla Italo Speziale!
  • play / pause 12.2.2020 19.00
    Karhu Dancing Clubin ystävänpäiväspessu!
  • play / pause 5.2.2020 19.00
    Tuore DJ-musiikin erikoisohjelma, jossa DJ Margerita ja Miro-Benji esittelevät poimintoja vaihtoehtomusiikin uusista ja vanhoista tuulista.
  • play / pause 29.1.2020 19.00
    Tuore DJ-musiikin erikoisohjelma, jossa DJ Margerita ja Miro-Benji esittelevät poimintoja vaihtoehtomusiikin uusista ja vanhoista tuulista.
  • play / pause 22.1.2020 19.00
    Karhu Dancing Clubissa kuullaan DJ Margeritan ja Miro-Benjin kanssa vuoden 2019 keikoilla eniten soineet biisit.
  • play / pause 15.1.2020 19.00
    Tuore DJ-musiikin erikoisohjelma, jossa DJ Margerita ja Miro-Benji esittelevät poimintoja vaihtoehtomusiikin uusista ja vanhoista tuulista.
Näytä lisää