Karhu Dancing Club

Musiikkikentän nuoren aktiivin Miro-Benjin ja disco- ja housefanaatikko DJ Margeritan ohjelmassa syynin alle laitetaan tanssimusiikin erikoisuudet. Karhu Dancing Club on uuden ja unohdetun DJ-musiikin erikoisohjelma. Poimintoja vaihtoehtomusiikin uusista ja vanhoista tuulista. Ohjelman tärkeänä painopisteenä on nostaa muun muassa kotimaisen elektronisen musiikin tekijöitä.

Karhu Dancing Club keskiviikkoisin klo 19.00-21.00.

Tekijät

Tulossa

  • Karhu Dancing Club 10.4.2020 20.00
    Karhu Dancing Clubilla kuullaan ainoastaan alle 100bpm eli Downtempo burner -biisejä. Uusinta 8.4.2020.
  • Karhu Dancing Club 15.4.2020 19.00
  • Karhu Dancing Club 17.4.2020 20.00
  • Karhu Dancing Club 22.4.2020 19.00

Soittolistat

ke 11.3.2020 19.00
  • Zann
    Song for lu Wang
  • THE PILOTWINGS
    Trance En Aubrac
  • 19 Gadi Pirms Sakuma
    Singapuras Vejs
  • De Ambassade
    Duistre Kamers
  • -
    Kirfiklere JackWaster edid
  • Eliezer
    Bauhaus ft. Curses
  • JUNE
    Behind the Walls
  • Molchat doma
    Na Dne
  • Police Des Moeurs
    Vitnesse Immobile
  • The Weatherman
    Heatseekker
  • -
    Turkish Delight
  • DJ Steef
    Biomix
  • RFX
    Bubba Bubba
  • Young Maro
    iam still mellow (?) promo
  • V/A
    africa
  • Lata Ramasar
    The Greatest Name That Lives
  • CRAIG BRATLEY
    From The DAT
  • NAHAWA DOUMBIA
    Sigi Sele (Ben Gomoris Disco edit)
ke 18.3.2020 19.00
  • Code 61
    Drop the deal (Tech Support Edit)
  • Que Sakamoto & NT
    Apiento's SE6
  • Daniel Kyo
    Next to Me
  • Cat
    Catwoman (Darkside mix)
  • Storken
    Lille Vals
  • Babbi Lahiri
    Habiba (Gal Kaban edit)
  • Bufi
    Africa Latina (Original mix)
  • eric kupper
    kamouflage
  • JUAN RAMOS
    FAHRT IM HIMMEL (LET IT GO)
  • BIOSPHERE
    Ectozone
  • Babos
    Starwhistle
  • Bliss inc.
    Offensive Username
  • RAF
    We Gonna Get (atmosphere mix)
  • Vanessa William
    Running Back to You (Club mix)
  • Perdu
    Road to Yuzu
  • KLUBBHEADS
    Klubbhopping
  • Benjamin Milz
    ORKK-0114-02 A
  • TJ Manta
    Amazonia
ke 4.3.2020 19.00
  • Tua Jonasson
    Vill Du Följa Med
  • Symptoms Of Love
    Foam (Streetside Mix)
  • ITAKO
    The country that does not exist
  • YMA SUMAC
    Birds (Kusht edit)
  • Virtual Roots
    Sonar (Virtual Version) (Ygal Ohayon Low Gravity Edit)
  • NEW COMPOSERS
    The Modul 9-14
  • Ibrahim Maalouf
    Hashish (DJ Kobayashi edit)
  • Three of You
    Grace (Aaron Maple edit)
  • Lucio Battisti
    Timida Molto Audace (Eternal Love Edit)
  • Linda
    I Won't Let You Go
  • BEESMUNT SOUNDSYSTEM
    Hypno
  • -
    Marabdona (Jeku edit)
  • -
    Apache (Miro-Benji edit)
  • Midnight Runners
    House Bhangra (Midnight Runners Edit)
  • Last Rhythm
    Dream Machine
  • SPEEDY J
    Pepper (remix)
  • DJ Plead
    Kirlis
  • Johannes Albert
    Milieu (Sebastian Voigt Remix)
  • Utasia
    Stratosphere
  • FANTASTIC MAN
    Acid Martin
ke 25.3.2020 19.00
  • OKEI
    Tuu
  • Coobe
    Ashmadai
  • Mary House
    Ambient (Krishna Vocals)
  • MANDALA
    Trance
  • Miro-Benji
    System 4 Parasite
  • Stuster
    Virtual Machine
  • The Vendetta Suite
    Shut Up Ya Dub! (Uninc & Kolomensky Raven Remix)
  • PEAKING LIGHTS
    E.V.P.
  • djrubio
    Iso Preussilainen Leka
  • Uninc & Kolomensky
    Baikal (Bongos Version)
  • Trevor Deep Jr. x Weweka
    Namu (Live Refix)
  • Needle
    I.J.O. (Synergy Mix)
  • LUCA LOZANO
    Bedroom Beat
  • DJ T.
    Trans Orient Express
  • Soul Of Zoo, Swa Swally
    Samburu (Original Mix)
  • BJÖRK
    Violently Happy (Fluke/Well Tempered)
  • Sansibar
    Cry
  • Jeku
    Dream Reality
  • Javier Gonzalez, Space Motion, Fanatic Funk
    Ethnic Soul
  • CABARET VOLTAIRE
    I Think
ke 1.4.2020 19.00
  • EAT STATIC
    Area 51 (Nucleonic Mix)
  • -
    Chik Chiklet (Aaron Maple Edit)
  • Harks & Mudd
    Susta (Emperor Machine Lovers Dub)
  • Shape of Space
    Manifesto
  • VITA
    Justify My Love (feat. Ashanti)
  • D.E.
    Giant Step (Club Mix)
  • Mayko
    Tarab (Ramin&Reda "Spell" Edit)
  • DAZION
    The Chant Of Celebrational Beings
  • BODY PARTY
    New Beat Sensation (Extended Version)
  • -
    Chao Due Xian (Running Hot Edit)
  • LHASA
    Acetatechno
  • Miro-Benji
    Inhale Me
  • Hypnotic Samba
    Hypnotic Samba
  • Cisco Ferreira
    Cisco's Groove
  • Pleasure Pool
    Ask Your Body
  • Marco Lazovic
    Eklektic Disco (Olsvanger Remix)
  • RFX
    The Future (RFX Edit)
  • Phyzical Flex
    My Gunz
  • KENTON SLASH DEMON
    Zstring (Urulu's Liquid Earth Mix)
  • Sansibar
    Absence Of Being
  • Fio Fa
    Fantasm
  • KIM ANN FOXMAN
    Blood Moon (Violet Remix)
ke 19.2.2020 19.00
  • Eugene
    Livin' In Your Love
  • Daniela
    Break Up (Hysteric Edit)
  • DAF
    Brothers (mix Gabi)
  • Laserdance
    Brain Mission
  • Giorgia Morendi
    Children Of The Sky
  • KLEIN & MBO
    The MBO Theme
  • Lumeet
    The Isadora Codex
  • Mr. Flagio
    Take A Chance
  • Senor Chugger
    Press The Flesh
  • Hysteric
    Girls like Me
  • Vivian Vee
    blue disease
  • Cyber People
    Void Vision
  • Frank Ventura
    Wind Of Change
  • Martinelli
    (Cinderella) (Remix)
  • Pussycat
    Le Chat
  • IVAN
    Fotonovela (Long Mix)
  • LIME
    Angel Eyes
  • K.M.J
    Tanssiterapiaa
ke 5.2.2020 19.00
  • V/A
    Rekitie
  • Hally & KB
    Maradona (Jeku Extended Edit)
  • CASHMINUS
    No Satisfaction (Credit 00 molenbeek bad boy remix)
  • DyLAB
    A Fat Little insect (White Magik Remix)
  • EIGER DRUMS PROPAGANDA
    Megalos Technicolor
  • JESSE
    Karaoke King ft. Jimi Tenor
  • Yellowteeth
    lost in time
  • Rofe Of Tokyo
    City-O
  • Kutiman & Shai Tsabari
    Rak Baleylot (Omri Smadar Remix)
  • YAKOVETS
    Viuga
  • Raul Rellana
    The Real Wild House 12"
  • NEW COMPOSERS
    white island
  • LOKIER AND THE MACHINE
    Stained Glass
  • Desert sound colony
    Fast Life
  • Cameo Blush
    Prophet Paradise
  • TIMO LASSY & TEPPO MÄKYNEN
    Kobi (Galactic Mace rework)
  • Ubiquity
    Bolivian Angel (Lackluster Remix
  • Dawl
    Caught with a spraycan
  • FRACTION
    Vipers
  • UNKNOWN
    apache miro-benji edit
ke 12.2.2020 19.00
  • Lucia
    La Isla Bonita (Extended Version)
  • Yvonne Archer
    Ain't Nobody
  • Ceephax Acid Crew
    Royal Loung
  • SYLVESTER
    Give it up (Dont make me wait)
  • Luc Leandry
    Another Day In Paradise
  • Mike Okri
    Me Sisi
  • Hearts on Fire
    Hearts on Fire
  • Phil Mill
    Duniya
  • Sweet Ecstasy
    Pull Our Love Together
  • ELECTRIC MIND
    Let Me Love Tonight
  • Nicole Willis
    Heed the Sign (Jimi Tenor remix)
  • BLUE FEATHER
    shadows of the night
  • Thando
    Let's Do It Right
  • CHEZ DAMIER
    I Never Knew Love (Made In Detroit Mix)
  • SIMPLE SYMMETRY
    Apes in the orange groove
  • Aron McFaul
    Family Party
  • ATTITUDE
    Love Me Tonight
  • Dj Spen & Robert Owens
    A Greater Love (DJ Meme Classic Mix)
  • PRYDA
    Melo (Mello-Mello mannerheim Edit)
  • N/A
    Solima (Potentiometer Edit)
  • Montego Bay
    Everything (S-Tone Mix)
  • Hardsoul & Ron Carroll
    Back Together (feat. Ron Carroll) [Director's Cut Classic Club Mix]
  • Sweet Female Attitude
    Flowers (Sunship Edit)
ke 29.1.2020 19.00
  • JIMI TENOR
    Kiss me after the acid rain
  • JIMI TENOR
    Frozen Blue
  • Mac & Monica
    You're So Good To Me
  • France Gall
    Elle Elle L'a (Folamour Edit)
  • MAAJO
    Musa Paradisa (Dengue Dengue Dengue remix)
  • Giorgio Luceri
    Silence Of The Sunset (Balearic Mix)
  • Olu
    Destiny
  • Kiko Navarro, Tuccillo, Amor
    Lovery (Slow Cuban Vibe)
  • Conga Radio
    Party Smokes
  • MANABU NAGAYAMA & SOICHI TERADA
    Low Tension (utopian mix)
  • Matisa
    Gabardine
  • Sound & Motion
    Shipwrecked (Robinson Crusoe Mix)
  • Miro-Benji & Stuster
    Tokoi
  • UNKNOWN
    Wang Shiang (Running Hot edit)
  • Micaela
    Si Senor (Running Hot Edit)
  • Cheba Yamina
    Sidi Mansour (Moving Still Edit)
  • DJ Lifegoals
    Monica
  • Byman
    ???
  • Free Dots
    ???
  • WOlf Müller & Niklas Wandt
    Ahu (Phazer Boys LaserDUB)
ke 22.1.2020 19.00
  • EIGER DRUMS PROPAGANDA
    The Sun
  • ASHANTI
    Jungle Fever (Original Mix)
  • SHAKTI
    The Awakening
  • Zuice
    Everyone A Winner (Extended Version)
  • Two Mamarrachos & Snem K
    Close Your Eyes
  • V/A
    Magumgedlela
  • Kakappa
    Shangane Piu Piu
  • MarcAlex
    Positive
  • Mandy Smith
    I Just Can't Wait 'The Cool & Breezy Jazz Version'
  • Celldöd
    Kommer Tillbaka
  • BUFIMAN
    Pantasy
  • TOUCH
    Love Fixation (Dub)
  • Tiempo de Malad
    Soufi (Freudenthal Remix)
  • RED AXES
    Ho Chi Min
  • Donald's House
    Dan's Dancing
  • N/A
    Delony (Aaron Maple Edit)
  • Maruwa
    Freeze
  • Morenas
    Hazme Soñar (Vocal Mix)
  • Deesigner
    Too Many LFOs
  • Redrago
    Redrago (Club Version)
  • Nathan Micay
    The Party We Could Have

Yhteistyö­kumppanit

On-demand

  • play / pause 8.4.2020 19.00
    Karhu Dancing Clubilla kuullaan ainoastaan alle 100bpm eli Downtempo burner -biisejä.
  • play / pause 1.4.2020 19.00
  • play / pause 25.3.2020 19.00
    Karhu Dancing Clubilla sukelletaan kosmisen karanteenin syövereihin!
  • play / pause 18.3.2020 19.00
    Tämän illan Karhu Dancing Club lähetyksessä Miro-Benji tarjoilee piristävää vaihtoehtoista konemusiikkia kaikkien korville.
  • play / pause 11.3.2020 19.00
    Tämän iltaisessa Karhu Dancing Club -lähetyksessä Miro-Benjin solo-show. Soitossa muun muassa uuden aallon tummanpuhuvaa syntikkapoppia.
  • play / pause 4.3.2020 19.00
    Miro-Benji ja DJ Margerita käyvät läpi niitten viimeisimmät ja suosituimmat löydöt tämän vuoden puolelta.
  • play / pause 26.2.2020 19.00
    Karhu Dancing Clubilla kahlataan unohtumattomimmat keikkomuistot ja kuunnellaan parhaat "shazamit"!
  • play / pause 19.2.2020 19.00
    Karhu Dancing Clubilla Italo Speziale!
  • play / pause 12.2.2020 19.00
    Karhu Dancing Clubin ystävänpäiväspessu!
  • play / pause 5.2.2020 19.00
    Tuore DJ-musiikin erikoisohjelma, jossa DJ Margerita ja Miro-Benji esittelevät poimintoja vaihtoehtomusiikin uusista ja vanhoista tuulista.
  • play / pause 29.1.2020 19.00
    Tuore DJ-musiikin erikoisohjelma, jossa DJ Margerita ja Miro-Benji esittelevät poimintoja vaihtoehtomusiikin uusista ja vanhoista tuulista.
  • play / pause 22.1.2020 19.00
    Karhu Dancing Clubissa kuullaan DJ Margeritan ja Miro-Benjin kanssa vuoden 2019 keikoilla eniten soineet biisit.
  • play / pause 15.1.2020 19.00
    Tuore DJ-musiikin erikoisohjelma, jossa DJ Margerita ja Miro-Benji esittelevät poimintoja vaihtoehtomusiikin uusista ja vanhoista tuulista.
Näytä lisää