Kostas & Männikkö

Radio Helsingin perjantai-illoissa sukelletaan Irene Kostaksen ja Kristiina Männikön arvoitukselliseen musiikilliseen mielenmaisemaan. Ohjelmassa kuullaan mystisiä väreitä teknosta ja bunkkerielektrosta italodiscoon, aina Kälviän kautta Beirutiin – jännän äärelle.

 

Tekijät

Tulossa

  • Kostas & Männikkö 16.6.2024 16.00
  • Kostas & Männikkö 21.6.2024 18.00
  • Kostas & Männikkö 23.6.2024 16.00
  • Kostas & Männikkö 28.6.2024 18.00

Soittolistat

pe 3.5.2024 18.00
  • ANATOLIAN WEAPONS
    Sacred Plants III
  • HADI ZEIDAN
    Torino Express
  • GRISCHERR
    Spaventismstr
  • BSS
    GONE
  • BSS
    GONE
  • GRISCHERR
    BLUE CEM CAVALVADE
  • AW
    Ancient Suns
  • NIHILIST
    AMINO ACID
  • L.F.T
    Vampire in the trench
  • PABLO BOZZI
    Ghost of Chance
  • Modern Ruin
    Cement Dust
  • Steffi & Sepehr
    Drunk on psychedelia
  • SOHRAB
    DUALISM
  • Ida Bux - Acid Adams presents Acid Reflux
    Acidmania
  • ANATOLIAN WEAPONS
    Acceptance
  • TIMOTHY J.FAIRPLAY
    ALL EYES OVER THE CITY
  • Norwell
    Natives
pe 19.4.2024 18.00
  • MIXMASTER MORRIS & JOMAH SHARP & HARUOMI HOSONO
    WAKARIMASEN
  • KAYA PROJECT
    UMRAH FEAT. IRINA MIKHAILOVA (ZERO THEORY REMIX)
  • GEJU
    EVERYONE GOT A HAT
  • MALCOLM & GLITTER55
    DAMAA (INSTRUMENTAL)
  • PRIORI &SABOLA
    LEARN TO FLY
  • FRANK RODAS
    RITUAL
  • PYRAME & A-TWEED
    Electronica Melancholia
  • HAEX-HRLL
    TEST TUBE BABIES (ANTONI MAIOVVI REMIX)
  • CURSES
    GET LOST
  • CURA MACHINES
    SUTURE
  • A-TWEED
    Nabla Shape Operator (Stevie R & Parisinos remix)
  • TAMBURI NERI
    La Notte
  • FACETS
    Power Structure
  • Emitr
    Time Backwards
  • Norwell
    Midnight Rituals
  • TIMOTHY J. FAIRPLAY
    Caliber 9
  • AIR KRAFT VISION
    Purpurea
  • SEPEHR
    Genesis Domain
pe 5.4.2024 18.00
  • Nikolajev
    GRIT SEQUENCE
  • OBLAKA
    DISAPPEARING
  • JON BEIGE
    COMPLETE
  • TINA
    VACATION
  • REES
    MYSTIC DAZE (DOWNTEMPO MIX)
  • GROUND
    Syuiro Seki
  • RAPHA
    BURNER 101
  • KAROLINA BNV
    GOOD GIRLS ALWAYS PLAY PIANO
  • Orchid
    ZUSAMMEN
  • Timothy J FAIRPLAY
    OUTDOOR SURVIVAL
  • ROE DEERS
    SUMMER
  • TAMBURI NERI
    Frequenze (feat.Hiroko)
  • Norwell
    Midnight Rituals
  • FACETS
    Power Structure
  • Emitr
    Time Backwards
  • AIR KRAFT VISION
    Wavy Gravity
  • AIR KRAFT VISION
    Purpurea
  • KAROLINA BNV
    Spinal Emotion
pe 22.3.2024 18.00
  • MIXMASTER MORRIS & JONAH SHARP & HARUOMI HOSONO
    UCHU YUEI (SWIMMING IN SPACE)
  • EVA GEIST
    HAR HARE HARI / GOBINDE
  • RAAMU
    002
  • JD TWITCH
    QUESTION AUTHORITY
  • FLEXI COWBOYS
    DOMINATION (DAYVENTURA TIGHTER BELT EDIT)
  • Lisene
    HYDROPHONIC
  • FADER CAP
    BLUE POOL
  • ZOBOL
    ACIOTIC WATERS
  • FLEXI COWBOYS
    Domination (DayVentura Tighter Belt Edit)
  • Angé
    Daydream
  • Ali X x Ximena
    Bitches in my house (Thomass Jackson Remix)
  • SEPEHR
    Genesis Domain
  • Emitr
    Grow (Club mix)
  • TAMBURI NERI
    La Notte
  • A-TWEED
    Nabla Shape Operator (Stevie R & Parisinos remix)
  • TIMOTHY J. FAIRPLAY
    Caliber 9
  • Emitr
    Nostri Casus
pe 8.3.2024 18.00
  • FLOWER STORM
    WORLD’S CREATOR IS MY ALLY (REVIVAL MIX)
  • MUQATA’A
    AL WATER AL WISWAS
  • HENA
    SEBRIN
  • KALOCAIN
    IVERMECTIN
  • REES
    HYDRATE (TRIP MIX)
  • EXTASE URBAINE
    HIDE IN THE LIGHT
  • FLOWER STORM
    LOVE’S FIRE
  • ANASTASIA ZEMS
    Push the Tempo Down (Eklektique Remix)
  • THE OVERLORDS
    SUNDOWN (SUNSHINE AND THE 909 - BABYMIX)
  • NOTAUSGANG
    MALPHAS*
  • RON MORELLI
    ESCAPES
  • THE HACKER
    NO SENOR
  • EXTASE URBAINE
    1990
  • GHOST COP
    YOU CAN NEVER GO HOME
  • ANASTASIA ZEMS
    EXPECTATIONS
  • EVERSINES
    GAZE
  • REPTANT
    PROTECTORS OF THE MOSS
  • RIG THRALL
    Lost Dialogs
  • ROBERT COSMIC
    VIAJEROS
  • FLÜCHTLINK
    CHEESY
  • Viner
    NAVRO’Z
pe 23.2.2024 18.00
  • CHINASKI
    CORRIDORS
  • DIANA BERTI
    IL TUO SOSPIRO ALIENO
  • WLADIMIR SCHALL
    LAND
  • BRAINBEATS
    EARLY SKYLAND
  • O! KULT
    Zvestoba (Silent Servant EDIT)
  • ROGLAR
    PANDORA (ORIGIINAL MIX)
  • IM KELLAR
    NOT TO BE COMPROMISED
  • TUTTO VETRO & CURSES
    TUFF LOVE
  • Orchid
    CONTROLA DEL AMOR
  • DARK VEKTOR
    És Evident
  • Sansibar
    WE RISE
  • NIC ARIZONA
    Akalaton (Odopt Remix)
  • GRISCHERR
    BLUE CEM CAVALVADE
  • L.F.T - CATTLE BEAST
    Electric Vampire
  • Eluard
    Dirty Hall Remixed
  • TIMOTHY J.FAIRPLAY
    CALIBER 9
  • Eluard
    COMIC BAD (FABRIZIO MAMMARELLA)
  • Timothy "J" Fairplay
    Rule The Streets
pe 9.2.2024 18.00
  • SSIEGE
    BAINCA
  • NEW SCENE
    THE WHALE
  • CREDIT 00 & WOLF MÜLLER
    NEVER MIND THE GAP!
  • RICCARDO CIONI
    FOG (MORGAN GEIST “FOG EDIT”)
  • SIAREM
    TIPPING POINT
  • ODOPT
    1100 VERSIONS OF A SIMPLE TRACK (BERLIN MIX)
  • NEUD PHOTO
    REPLICA
  • CYBOTRON
    MAINTAIN
  • DAWN RAZOR
    RSS
  • JUNQ
    JEAN
  • REALITYCHECK
    BREACH
  • NIC ARIZONA
    MALIBU STORM (BUDINO)
  • Drawbridge
    Mama, am I dreaming ?
  • FLOATING THE FLOOD - LENA WILLIKENS
    Floating the Flood (Lena Willikens Remix), by Nic Arizona
  • Mekine U teksi
    DEHUMANISM
  • BUFO BUFO
    ECTOPLASM
  • CLJL & Jamie Leather
    Like This, Like That
  • Orchid
    AMEN EXPLOSION
  • Hypp & Krimson
    KRIMSON (Facets Edit)
pe 26.1.2024 18.00
  • ERIK WOLLO
    TOTEM
  • SMOGO
    NARCOPIRATE
  • RAVELS
    ADVENTURES IN RETAIL
  • SVEN VÄTH
    WHAT I USED TO PLAY (ROMAN FLUGEL REMIX)
  • SUPER VATOS
    SISTEMA (ORIGINAL MIX)
  • SUGAR RODY
    VORON
  • ANATOLIAN WEAPONS
    RELIEF ACID
  • KROKAKAI
    COMPULSORY GAME
  • PASSARANI
    NUMERO 5
  • RUKSBY
    PANIC IGNITION
  • HOS
    NILS FASTEAU
  • SHELTER M:)DES
    In C 01
  • KROKAKAI
    DREAM OF TOMORROW
  • MXC
    Tuna B
  • BSS
    SEA PALACE
  • BSS
    GONE
  • MR. HO
    000 Baby w/ Om Unit remix
  • PYE CORNER AUDIO
    Dust Acid
  • AZARI
    Cryptodome
pe 29.12.2023 18.00
  • SMOGO
    VOCIFER (SLOWGLIDE REMIX)
  • ANATOLIAN WEAPONS
    MOUNTAINS
  • DOWNSTAIRS J
    LAB RAT BOOGIE
  • RAMZI
    COU COU MON AMI FT. DJ PYTHON
  • PALADIN
    ASCENDING
  • SEPEHR
    STYX RIVER
  • MIDNIGHT SAFARI
    ZOO KEEPER
  • ABDUL RAEVA
    CODEINE
  • INTERVIEWS & FR FELS
    DRIFT
  • Nathan Homan
    HAUNTED PIER

Yhteistyö­kumppanit

On-demand

Näytä lisää