Kostas & Männikkö

Radio Helsingin perjantai-illoissa sukelletaan Irene Kostaksen ja Kristiina Männikön arvoitukselliseen musiikilliseen mielenmaisemaan. Ohjelmassa kuullaan mystisiä väreitä teknosta ja bunkkerielektrosta italodiscoon, aina Kälviän kautta Beirutiin – jännän äärelle.

Kostas & Männikkö taajuudella perjantaisin klo 17-19.

Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.

Tekijät

Tulossa

  • Kostas & Männikkö 31.5.2020 16.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila. Uusinta 29.5.2020.
  • Kostas & Männikkö 5.6.2020 18.00
  • Kostas & Männikkö 7.6.2020 16.00
  • Kostas & Männikkö 12.6.2020 18.00

Soittolistat

pe 15.5.2020 18.00
  • D.K
    AWAKENING
  • KILCHOFFER
    LENG
  • THE UNTOUCHABLES
    TERRIGEN MIST
  • MAPPA MUNDI
    TRANCE FUSION
  • SOLOLUST
    TO TRIP INSIDE THE BIG HALL (ONE TILE WAS MISSING)
  • Boy Harsher
    R.O.V (NEW BEAT EDIT)
  • DAZION
    OH DARK WINE
  • FREE RANGE
    WASHING MACHINE SPEAKING
  • ANDY GARVEY
    SUB.CONSCIOUS
  • ABSIS
    OASIS
  • C.A.R
    PRESSURE DROP (SUZANNE KRAFT REMIX)
  • DANIEL HOLT
    FLOATING MANSIONS
  • NEUD PHOTO
    DREAMZ
  • R GAMBLE
    THE LESSON
  • A STRANGE WEDDING
    OLO RAVE
  • CRIMINAL IN DANCE
    CRIMINAL IN DANCE
  • Sansibar
    LIQUID PROGRAMMING
  • ZOBOL
    TRACK & TRACE
  • ETBONZ
    MILES FROM MY MIND
pe 8.5.2020 18.00
  • DREEMS
    IN THE DITCH
  • TYLER OV GAIA
    POLYCHROMATIC HALLUCINATION
  • PRADO
    TIÊTIÊ
  • THOMAS JACKSON
    REGETON
  • MANU LOUIS
    INTERNET (FRONT DE CADEAUX REMIX)
  • BEESMUNT SOUND SYSTEM
    NOVA ZEN
  • MARCHING MACHINES
    LONESOME
  • DJS PAREJA
    I THINK I LOVE YOU
  • ROE DEERS & CURSES
    Fade Away (Jonathan Kusuma Remix)
  • ANATOLIAN WEAPONS
    VOYAGE OF ULISSES
  • DAMON JEE
    Antiheroe (Rebolledo´s Cuco Heroe For Ever Version)
  • KARMA DE LA LUNA
    TRAVEL WITHOUT MOVING
  • GENUINE
    DEEP DRAW
  • ALEXANDER ARPEGGIO
    STRENG GEHEIM
  • LOWFISH
    ARP 294 MS (REMIX)
  • CHINO
    CHAIN
  • KRIS BAHA
    ISOLATION
  • NEUD PHOTO
    AETHER
  • GENERAL P.C.D & BEESMUNT SOUNDSYSTEM
    AMAZON DUB (BEESMUNT SOUNDSYSTEM VERSION)
  • CAROIL
    A.C.D
  • YANTRA
    THE BIRTH OF STARS
pe 1.5.2020 18.00
  • O YUKI CONJUGATE
    ALIA MA
  • ALPAR
    THIS IS OUR TIME
  • RINGARD
    MOVEMENT D'ETERNAL
  • DJ OIL
    BROUILLAGE
  • TAMBURI NERI
    RELIGION REBEL (PASSARANI REMIX)
  • R GAMBLE
    FRAGMENTARY WORLD
  • WARZOU
    JOINT METALLIQUE
  • SCAPE ONE
    THE MEASURE OF DREAMS (METRIC EXTENSION)
  • DMX CREW
    SPACE CUCUMBERS
  • IMRE KISS
    OIMACHI
  • CHU ISHIKAWA
    RANA POROSA (WLDW EDIT)
  • SKELESYS
    PERSUASION
  • KOVYAZIN D
    RED LINE
  • CASHMINUS
    生命还存在意义吗?(Cornelius Doctor Blackmarket Remix)
  • IAN MARTIN
    HYBRID LOTUS
  • TRIVIA
    ZOMBIE EXPERIMENTAL (ORIGINAL MIX)
  • EXHAUSTED MODERN
    CASH ON THE DRESSER
  • BENN ROGUE
    MOLOCH HOME-SECURITY
  • THE DELTA MIRROR
    STARS OVER SHANGAI
  • HAME DJ
    ZOOT
  • SCAPE ONE
    ALPHANITE (FELSIC FUSION)
pe 24.4.2020 18.00
  • O YUKI CONJUGATE
    CLOCKISH
  • GROUND TACTICS
    La Belle Fête
  • GOLDEN BUG
    CRACKS
  • POLLUX
    Heretic - Pollux (Front de cadeaux Remix)
  • OUAI STEPHANE
    DRASTIC
  • DIE ORANGEN
    BURNT MAY (FEAT. EVA GEIST)
  • TASSILO VANHÖFEN
    MAD TRIX
  • DJN4
    Volzotan's Phogarr
  • MILO SNAIDER
    ROOM 302
  • VECTROL PARK
    SLOWING & SPINNING
  • Thomass Jackson & Cornelius Doctor
    Alcachofas (Original Mix)
  • KINCAID
    SEQUOIA PARANOIA
  • DAMON JEE
    KRONOS (WILD MIX)
  • DANIEL MONACO
    PUMA PORN
  • MARCHING MACHINES
    DRIVEN
  • Chiranuma
    OKEAN (PANORAMA CHANNEL REMIX)
  • JASSS
    WE SOLVE THIS TALKING
  • DE SLUWE VOS
    ALPHAEUS
pe 17.4.2020 18.00
  • ROSS DALY
    USSAK SAZ SEMAI
  • HADI ZEIDAN
    DISTANT TIMES
  • GOLDEN BUG & IN FIELDS
    BONES (FANTASTIC TWINS REMIX)
  • XEN, PLAZMOT
    SAKANA
  • STRAPONTIN
    OFF BEAT
  • MILO SNAIDER
    EILEEN'S SECRET
  • HADI ZEIDAN
    TABLA BREAKS
  • DANIEL MONACO
    SAFARI 80
  • CONCRET & INIGO VONTIER
    CASABLANCA
  • FRANKLIN DE COSTA
    RAGE
  • PASIPHAE
    ZONED
  • CHINO
    VOODOO
  • MARK DU MOSCH
    MAGNETO
  • MARTIN NOISE
    Azucar Umbanda (Original Mix)
  • JAMIE PATON
    IMPROPER CONDUCT
  • KARIMA K
    FALKONHOOF
  • DREAM WEAPONS
    FEED ON ACID
  • SHARIF LAFFREY
    6AM COWBOY COWBOY RHYTHMBOX DEVIATION VARIATION
pe 10.4.2020 18.00
  • DEEP NALSTRÖM
    ALBATROS
  • JOHN TALABOT
    HIVERNOID
  • DRVG CVLTVRE
    TUNITY BOX
  • COIL
    BLUE RATS (ANDREI ORLOV 'OBEY MY WORDS' REMAKE)
  • RICO CASAZZA
    SEQUENCA
  • EXHAUSTED MODERN
    LAJYA, SUKHA, RAGA
  • VANLIGT FOLK
    BENG
  • WAGON CHRIST
    MAHADELIC
  • TAMBURI NERI
    DOLCE VELENO
  • MULE DRIVER
    CARDAMOM
  • HADI ZEIDAN
    FRAGOSIRIANI (MARKOS VAMVAKARIS COVER)
  • YOVAV
    AMBA
  • HADI ZEIDAN
    BELLYDANCE VOGUE
  • DANIEL MONACO
    SUMMER TWILIGHT
  • TAPAN
    IN MY HEART (feat. Radwan Ghazi Moumneh (Khidja Remix)
  • Blavatsky
    Eiffel Tower SYNDROME
  • ANUNAKU
    NASCENT
  • DREAM WEAPONS
    SPIRAL DOWN
  • FREAK THE MACHINE
    SHARE YOUR FEAR
  • V
    2001 (FABRIZIO MAMMARELLA REMIX)
pe 3.4.2020 18.00
  • TIMOTHY CLERKIN
    AKATHISIA (CURSES REMIX)
  • RUSSIAN CHANDELIERS
    STAY IN SEATTLE (ZOMBIES IN MIAMI MIX)
  • ALPHA SECT
    DER KUSS (ITAKO REMIX)
  • NICOLAI TOMA
    DEIN LETZTES HEMD
  • MYSTIC BILL
    THE SHIP IS SINKING
  • ALTIERI
    SPAZIO TERRA (FABRIZIO MAMMARELLA REMIX)
  • December
    YESTERDAY NEVER ENDS (MICK WILLS CUT)
  • Roza Terenzi
    WORLDWIDE (LUCA LOZANO INTERCONTINENTAL MIX)
  • D.A.F
    BROTHERS (GABI MIX)
  • PETER POWER
    EARTH PRAYER
  • tecWAA
    TIDES FALLS
  • QUIXOSIS
    VIBRAS
  • NICOLA CRUZ
    RIPPLE
  • Kunyiuki, Marcus Henriksson & J.A.K.A.M.
    SHINKEI
  • ZAKMINA
    CAROLINE (FABRIZIO MAMMARELLA REMIX)
  • ANUNAKU
    TEMPLES
  • MUGWUMP
    Voetbalknieen (Fabrizio Mammarella Remix)
  • LUCA LOZANO
    Bedroom Beat
pe 27.3.2020 18.00
  • SEBASTIAN MALMOTH
    ICARUS
  • GEOMATIC & LAGOWSKI
    HE WHO SAW THE DEEP
  • BLAKK HARBOR
    EASTERN TRAILS
  • RUSSIAN CHANDELIERS
    WORM IN/WORM OUT
  • UNIT83
    TAPE B (DISCO MORATA REVISION)
  • PABLO DISKKO
    DON'T FALL IN LOVE WITH THEM
  • Robotiko Rejekto
    INJECTION (REMIX)
  • GIAN
    SUBDIMENSIONAL (FLEEB MIX)
  • ELECTRO NATION
    SPACE TRAX
  • HADI ZEIDAN
    TAKSIM JUNO & 808
  • MR HO
    CONTAMIN8
  • NICOLA CRUZ
    TARDE O TEMPRANO
  • tecWAA
    AFTER AMBERS
  • ALTIERI
    SPAZIO TERRA (FABRIZIO MAMMARELLA REMIX)
  • KIM ANN FOXMAN
    BLOOD MOON (ROZA TERENZI ECLIPSE REMIX)
  • LUCA LOZANO
    BIOHAZARD
  • Sansibar
    ABSENCE OF BEING
  • PSY DEF
    LUNAR
  • COSMO
    ATTRAVERSO IO SPECCHIO (FABRIZIO MAMMARELLA REWORK)
pe 20.3.2020 18.00
  • CLOCK DVA
    BURIED DREAMS
  • SENORA
    LA ALCAISERIA
  • SUNJU HARGUN
    EDIT 006
  • MR TC & LO KINDRE
    THE WATCHING EYES
  • LOKIER AND THE MACHINE
    WHITE ROOM
  • ARTIFICIERO
    MI LADO OSCURO ES EL QUE MAS BRILLA
  • MORAH
    LEARNED BY A ROBOT (SUNJU HARGUN EDIT)
  • IN AETERNAM VALE
    QUI ETES VOUS
  • MAENAD VEYL
    BLEAK
  • NEUD PHOTO
    WIG WALKER
  • IDENTIFIED PATIENT
    LET ME DO IT
  • GAMMA INTEL
    BEYOND DOUBT
  • FRINGE SOCIETY
    SEXDEATHNAP
  • EVA
    P808
  • DAME AREA
    YO QUIERO, YO PUEDO
  • Lost Souls Of Saturn
    Bint El Khandaq (Instrumental) vs. Mashrou' Leila -
  • NICOLA CRUZ
    NAEKU
  • GOLDEN BUG
    Variation Sur 3 Bancs feat​.​The Limiñanas
  • GUTJA SUTIERREZ
    Everything Leads To An End
  • MALCOM
    BUST OUT
  • OUAI STEPHANE
    Quelque Chose De Pas Mal
  • CHRIS MITCHELL
    SH4
  • MAN 2.0
    LIBERATION FRONT
  • PSY DEF
    SHAPE THE FUTURE
  • Sansibar
    ABSENCE OF RIDDIM
pe 13.3.2020 18.00
  • SIMONE GATTO
    DEFAULT MODE NETWORK
  • ABSIS
    SARA
  • ANDREAS RUND
    ROSE OF JERICHO
  • ALPHONIA
    FROM A TO B (KRIS BAHA REMIX)
  • DISRUTE
    REFLEXIVITY
  • BEESMUNT SOUNDSYSTEM
    HYPNO
  • NEUD PHOTO
    ERASER
  • GENUINE
    D'STRAIGHT
  • THEUS MAGO
    CARRIER PEOPLE (CURSES REMIX)
  • KOSMODOD
    AFTERLIFE
  • ARISTIDEZ
    NADA NADA
  • ANATOLIAN WEAPONS
    CYANIRIS
  • IDENTIFIED PATIENT
    WEERLOS
  • PLETNEV
    FAITAU
  • IDENTIFIED PATIENT
    THE DRIP (SOPHIE DU PALAIS)
  • KROKAKAI
    BODHRAN BEAT
  • A STRANGE WEDDING
    THE WEDDING
  • MARIE DAVIDSON & JOHN TALABOT
    SO RIGHT (JOHN TALABOT PRESSURE)
  • ACID LION
    ACID LION
  • SABLA
    CHANT 35

Yhteistyö­kumppanit

On-demand

  • play / pause 29.5.2020 18.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 22.5.2020 18.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 15.5.2020 18.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 8.5.2020 18.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 1.5.2020 18.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 24.4.2020 18.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 17.4.2020 18.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 10.4.2020 18.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 3.4.2020 18.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 27.3.2020 18.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 20.3.2020 18.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 13.3.2020 18.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 6.3.2020 18.00
    Mystisiä väreitä teknosta ja bunkkerielektrosta italodiscoon, aina Kälviän kautta Beirutiin – jännän äärelle.
  • play / pause 28.2.2020 18.00
    Mystisiä väreitä teknosta ja bunkkerielektrosta italodiscoon, aina Kälviän kautta Beirutiin – jännän äärelle. Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 21.2.2020 18.00
    Mystisiä väreitä teknosta ja bunkkerielektrosta italodiscoon, aina Kälviän kautta Beirutiin – jännän äärelle. Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 14.2.2020 18.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 7.2.2020 18.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 31.1.2020 18.00
  • play / pause 24.1.2020 18.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 17.1.2020 18.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
Näytä lisää