Kostas & Männikkö

Radio Helsingin lauantai-illoissa sukelletaan Irene Kostaksen ja Kristiina Männikön arvoitukselliseen musiikilliseen mielenmaisemaan. Ohjelmassa kuullaan mystisiä väreitä teknosta ja bunkkerielektrosta italodiscoon, aina Kälviän kautta
Beirutiin – jännän äärelle.

Irene Kostas & Kristiina Männikkö taajuudella joka lauantai klo 18–20.

Tekijät

Tulossa

  • Kostas & Männikkö 26.8.2017 18.00
  • Kostas & Männikkö 2.9.2017 18.00
  • Kostas & Männikkö 9.9.2017 18.00
  • Kostas & Männikkö 16.9.2017 18.00

Soittolistat

la 5.8.2017 18.00
  • FRONT 242
    Rhythm Of Time (Victor The Cleaner)
  • AMATO
    The Labyrinth
  • BETA EVERS
    Frozen Breath
  • INNERSPACE HALFLIFE
    Electric Gaze
  • CCO
    Stuxnet
  • MODEL 500
    No Ufo's (Instrumental)
  • INHALT
    Occupations
  • THOMAS P. HECKMANN
    Incidents
  • FATIMA YAMAHA
    Between Worlds
la 29.7.2017 18.00
  • BETA EVERS
    Garden Of Love
  • KONZEPT
    Condemn Me (Fog Edit)
  • KIM RAPATTI
    Fantasy
  • HNO3
    Doughnut Dollies
  • DJ SOTOFETT
    Nekta Ol På City Club
  • VIOLET POISON
    Gods In The Trash
  • THE BLACK MADONNA
    A Jealous Heart Never Rests
  • Mono Junk
    November Bass
  • KERRI CHANDLER
    Planet Sonic
  • HASHIM
    Al-Naafiysh (The Soul)
  • LADY BLACKTRONIKA
    Mmmhmm
  • KEITA SANO
    Not Too Late
  • RON TRENT
    I Feel The Rhythm
  • LENA PLATONOS
    LEGO
  • HELENA HAUFF
    I#+#I
  • LENA PLATONOS
    Witches (Red Axes Remix)
  • Roberto Auser
    The Force
  • Rroxymore
    Ministry of Silly Talks (Lena Willikens Remix)
  • NOT WAVING
    I Know I Know I Know
  • PEARSON SOUND
    Crank Call
  • TANDY OGMO
    Everybody
la 22.7.2017 18.00
  • TERRENCE DIXON & EIN KA
    Void
  • EIN KA
    After Clouds
  • BASIC BASTARD
    Space Rider
  • FRED P
    Herb
  • MORITZ VON OSWALD & JUAN ATKINS
    Riod
  • BASIC BASTARD
    Take Me Away
  • GREG BEATO
    It's A Habit
  • AUX 88
    Shadow Dancing (Gez Varley G-Man remix)
  • ALEKSI PERÄLÄ
    UK74R1620070
  • ACTRESS
    Runner
  • ALBERT VAN ABBE
    Function D (Guy Tavares Monologue)
  • PUBLIC RELATION
    Eight Eight (Extended Mix)
  • TC & THE MAXX PAXX
    Just Like That
  • OFF
    Step By Step (Vocal Mix)
  • ETIENNE JAUMET
    Satori
  • THE HACKER
    Propagande V2
  • TRANCE TRAX
    Odd Flute (UK Remix)
  • E.R.P
    Burp
  • UMWELT
    Subterranean Bases
  • SCHATRAX
    Overcome
la 15.7.2017 18.00
  • RHYTHM & SOUND
    King in My Empire (With Cornel Campbell)
  • RHYTHM & SOUND
    Queen Version
  • BASIC CHANNEL
    Remake Basic Reshape
  • PALMS TRAX
    Houses in Motion
  • PALMS TRAX
    IN GOLD
  • WOOKIE
    Battle
  • MARCEL FENGLER
    Maria
  • MARCEL FENGLER
    Trespass
  • NINA KRAVIZ
    You Were Wrong
  • PLANETARY ASSAULT SYSTEMS
    Booster (Octave One Rework)
  • CLOCK DVA
    Sound Mirror II
  • ANNANAN & MAROJE T
    Confrontation In Terms Of Sexuality
  • BLACK MERLIN
    Amazing Exotics
  • DELTA FUNKTIONEN
    Scitilop
  • NEIL LANDSTRUMM
    La Tour
  • Broken English Club
    Pylon
  • STRATOWERX
    Mono Mind Cypher
  • MATRiXXMAN
    I Am Matrix
  • AM UNIT
    Gotta Slow Down (Lauer Piano Dub)
la 8.7.2017 18.00
  • ALESSANDRO ADRIANI
    Verso Io Zenith
  • ALESSANDRO ADRIANI
    Fuoco
  • SEBASTOPOL
    Manethon (Privacy Remix)
  • ALESSANDRO ADRIANI
    Crow (Mick Wills edit)
  • LEGOWELT
    Lego Resistance
  • LUCA LOZANO
    The Path of Most Resistance
  • LUCA LOZANO
    Super Rhythm Track
  • KIM ANN FOXMAN
    It's You That Drives Me Wild
  • ALESSANDRO ADRIANI
    You'll Simply Never Understand
  • ALESSANDRO ADRIANI
    I Am A Ghost
  • MUTANT BEAT DANCE
    Lowlife
  • VON CYBORG & ARMANI
    Everybody's Got The Right To Be A Sucker Once
  • BLACK MERLIN
    Full Denim Jacket
  • BOYS NOIZE
    Euphoria (Amato Remix)
  • DRVG CVLTVRE
    Watch The World Go Blind
  • DENNIS TORGRIMSSON
    Untitled 33
  • JOEY ANDERSON
    Opened Gate
  • Frak
    Synthfrilla
  • SOLITARY DANCER
    Losing Touch
la 1.7.2017 18.00
  • WILLIE BURNS
    Lagrangian Plains
  • NOISE UNIT
    All Fallen
  • CYBEX FACTOR
    Die Schöpfung
  • DJ OVERDOSE
    05 Poly 800 Loop
  • PAULUS 8
    Into Darkness
  • THE HACKER
    Dance Like
  • HEADLESS GHOST
    SP3
  • MIKE DUNN PRESENTS MD III
    The El Train
  • MR. PAULI
    Satisfaction
  • JERRY RIGGS
    Sick Sense
  • TEREKE
    Pf Pf Pass
  • PHILIPP GORBACHEV
    Montana Blues
  • ANCIENT METHODS
    Born of Ashes
  • ANCIENT METHODS
    I Am Blazing Sound
  • ESCHATON, ANCIENT METHODS
    Answer My Prayer
  • INIGO KENNEDY
    Wonderhorse
  • MATRIXXMAN & ECHOLOGIST
    Mainframe
  • INIGO KENNEDY
    KEPLER
  • INIGO KENNEDY
    Emitter
la 24.6.2017 18.00
  • SQUADRA BLANCO
    Night Of The Illuminati
  • MARCO BERNARDI
    Days Gone By
  • DMX CREW
    Dramatic Exit
  • ZEIT ECHO
    Psychotronischer Irrenanstalt (Mick Wills Edit)
  • REWORK
    Overdosed
  • JUXTA POSITION
    Speaking In Tongues
  • SUBURBAN KNIGHT
    Maroon
  • PALMS TRAX
    Forever
  • CLAUDIO BRUNO
    Club Culture
  • KOWTON
    Comments Off
  • INIGO KENNEDY
    Lullaby
  • EDUARDO DE LA CALLE
    Papoose Lake
  • OSCAR MULERO
    Hyperbolic Paths
  • OSCAR MULERO
    Suborbital Trajectories
  • MATRIXXMAN & ECHOLOGIST
    Mainframe
  • Rrose
    Emboli
  • SILENT SERVANT
    Dissociation
  • SEELOW
    Fatal Chord
la 17.6.2017 18.00
  • DJ OVERDOSE
    B(eh)anger (12z Remix)
  • MODEL MAN
    Honesty Doesn't Pay
  • ROUS
    A Bailar (Carisma Remix)
  • UNKNOWN ARTIST
    Without An Answer
  • GREEN VELVET
    Land Of The Lost
  • PROSTITUTES
    Black Medallions
  • MORPHOLOGY
    Darkstar (The Hacker Remix)
  • MONOJUNK
    A...
  • MATRiXXMAN
    Earth Like Conditions
  • MATRiXXMAN
    Annika's Theme
  • FRED P
    Where I want to be
  • FRED P
    Changing the World Around Us
  • NINA KRAVIZ
    Remember
  • FRED P
    Storm Clouds
  • EDUARDO DE LA CALLE
    A1
  • PANGAEA
    DNS
  • SEELOW
    TFExx4B
  • CASSEGRAIN
    Kor
la 10.6.2017 18.00
  • EDUARDO DE LA CALLE
    B1
  • MATRIXXMAN & ECHOLOGIST
    Confidence
  • MATRIXXMAN & ECHOLOGIST
    Siamese twins
  • DJ QU
    Fearless
  • MATRIXXMAN & ECHOLOGIST
    Sermons
  • WINTER SON & JOSEF K.
    Tribal Rhythm
  • DJ QU
    SS1
  • MATRIXXMAN & ECHOLOGIST
    Secret Garden
  • BASIC SOUL UNIT
    Without Fears
  • SEELOW
    Fatal Chord
  • IN AETERNAM VALE
    Dust Under Brightness
  • DANTON'S VOICE
    I Hear The Bells
  • PORTABLE
    Continue
  • GESLOTEN CIRKEL
    The Real Melbourne House
  • BLACK MERLIN
    Burn It
  • JUNE
    Direct Contact
  • ARTTU
    WD40
  • INNERSHADES
    The Future
  • CJ BOLLAND
    Wonderland
  • LEGOWELT
    Institute Of The Overmind (Photonz Remix)
la 3.6.2017 18.00
  • SVENGALISGHOST
    Deep Into Memory
  • UNIT BLACK FLIGHT
    One Hour Before Dawn
  • WET
    That's The Game
  • ANDREAS GEHM
    Track 1
  • UHU
    Never See
  • ALTER EGO
    Gate 23 (Tuff City Kids Bonus Beat)
  • EGYPTIAN LOVER
    Seduced
  • IN AETERNAM VALE
    La Grille
  • AMATO
    The Warehouse
  • TIME MODEM
    Suono Elettrico
  • LUCY
    Meetings with Remarkable Entities
  • ACTRESS
    AZD
  • KOBOSIL
    To See Land
  • FUNCTION & INLAND
    Odeon
  • PARRISH SMITH
    Revolution Will Be Always Televised
  • TADEO
    The Net
  • TADEO
    The Meta-Human
  • ALDEN TYRELL
    Disco Lunar Mobile
  • GREG BEATO
    Joj
  • HIEROGLYPHIC BEING
    Crocodile Skin
  • DANIEL MALOSO
    Ritmo Especial

On-demand

  • play / pause 19.8.2017 18.00
  • play / pause 12.8.2017 18.00
  • play / pause 5.8.2017 18.00
    Mystisiä väreitä teknosta ja bunkkerielektrosta italodiscoon, aina Kälviän kautta Beirutiin – jännän äärelle.
  • play / pause 29.7.2017 18.00
  • play / pause 22.7.2017 18.00
    Ohjelmassa sukelletaan allekirjoittaneiden arvoitukselliseen musiikilliseen mielenmaisemaan. Soitossa mystisiä väreitä teknosta ja bunkkerielektrosta italodiscoon, aina Kälviän kautta Beirutiin – jännän äärelle.
  • play / pause 15.7.2017 18.00
    Ohjelmassa kuullaan mystisiä väreitä teknosta ja bunkkerielektrosta italodiscoon.
  • play / pause 8.7.2017 18.00
  • play / pause 1.7.2017 18.00
    Ohjelmassa sukelletaan juontajien arvoitukselliseen musiikilliseen mielenmaisemaan. Luvassa mystisiä väreitä teknosta ja bunkkerielektrosta italodiscoon, aina Kälviän kautta Beirutiin – jännän äärelle.
  • play / pause 24.6.2017 18.00
  • play / pause 17.6.2017 18.00
  • play / pause 10.6.2017 18.00
    Mystisiä väreitä teknosta ja bunkkerielektrosta italodiscoon.
  • play / pause 3.6.2017 18.00
    Lähetyksessä sukelletaan juontajien arvoitukselliseen musiikilliseen mielenmaisemaan ja matkataan teknosta ja bunkkerielectrosta aina iltadiscoon!
  • play / pause 27.5.2017 18.00
  • play / pause 20.5.2017 18.00
  • play / pause 13.5.2017 18.00
  • play / pause 6.5.2017 18.00
  • play / pause 29.4.2017 18.00
  • play / pause 22.4.2017 18.00
  • play / pause 15.4.2017 18.00
  • play / pause 8.4.2017 18.00

Yhteistyö­kumppanit