Kostas & Männikkö

Radio Helsingin perjantai-illoissa sukelletaan Irene Kostaksen ja Kristiina Männikön arvoitukselliseen musiikilliseen mielenmaisemaan. Ohjelmassa kuullaan mystisiä väreitä teknosta ja bunkkerielektrosta italodiscoon, aina Kälviän kautta Beirutiin – jännän äärelle.

Ohjelma taajuudella perjantaisin klo 17-19.

Tekijät

Tulossa

  • Kostas & Männikkö 28.9.2018 17.00
  • Kostas & Männikkö 29.9.2018 18.00
  • Kostas & Männikkö 5.10.2018 17.00
  • Kostas & Männikkö 6.10.2018 18.00

Soittolistat

pe 21.9.2018 17.00
  • GIANT SWAN
    PALM
  • LUCRECIA DALT
    EDGE
  • PARRISH SMITH
    FALL INTO SIN
  • KLUENTAH
    DER WUESTENSOHN
  • JENSEN INTERCEPTOR
    EMULATOR
  • PASIPHAE
    TACHYONS
  • MUTANT BEAT DANCE
    PROTAGONISTS
  • MAS 569
    STGO
  • IMRE KISS & NORWELL
    APLHA HERTZ
  • DER DRITTE RAUM
    HALE BOPP
  • CHINO
    404
pe 14.9.2018 17.00
  • SORDID SOUND SYSTEM
    DIE DE MUERTOS
  • JOB SIFRE
    MARS EXPRESS
  • DIE FORM
    TEARS OF EROS
  • ETIENNE JAUMET
    METALLIK CAGES (GILB'R CLUB MIX)
  • 16BIT
    WHERE ARE YOU? (INSTRUMENTAL)
  • KLACK
    DO YOU KLACK?
  • WLDW
    DON'T TRY
  • PRIVACY
    MANCHMAL
  • RUDE 66
    DIE STÄRKE DER VERNICHTENDEN SCHLÄGE
  • BLAC KOLOR
    SACRED
  • ODOPT
    NAVY FIT REPUBLIC
  • ECHODROIDES
    GLOWING IN THE DARK
pe 7.9.2018 17.00
  • CIENFUEGOS
    ENCANTADA
  • THE KLOOM
    40 GRAM BETON (DIE WILDE JAGD REMIX)
  • SIMPLE SYMMETRY
    TOO MUCH FUN AT THE TEMPLE DOOM
  • ESSAIE PAS
    COMPLET BROUILLE (KHIDJA'S HIDDEN FORMULA MIX)
  • MEHMET ASLAN & DARIO ROHRBACH
    GAZEL
  • SORDID SOUND SYSTEM
    CRESCENT CITY
  • DAVID VUNK
    HEADROOM (FEAT. DANNY DAZE)
  • MUZIKALIST
    HACID BOY
  • SHORTWAVE RADIO ANTENNA
    DOWN (ANTONI MAIOVVI REMIX)
  • BLAC KOLOR
    HOPE
  • PATRICIA KOKETT
    SERPIENTE
  • EXHAUSTED MODERN
    HOTEL LE BELVEDERE
  • PRIVACY
    WHOLE CAR
  • DOROTHY'S FORTRESS
    SILENCER
  • JACK PATTERN
    ANIMAL TRANSFORMATION
  • ANDREA PARKER
    INVASION
  • DEUTSCH NEPAL
    ICH STEH IM REGEN (ROOM 506 EDIT)
  • CHINO
    KOLAPS
  • BROKEN ARROWS
    FEMALE PREDATOR
pe 31.8.2018 17.00
  • BORUSIADE
    COMMON ANCESTOR
  • IDENTIFIED PATIENT
    WEERLOS
  • BAMBOUNOU
    DERNIER METRO
  • LUCY
    TARKOMANIA (ACAPELLA)
  • LE DUST SUCKER
    EVERYBODY USED TO (REBOLLEDO REMIX)
  • AUTARKIC
    POWERHOUSE (EVIL VERSION)
  • RED AXES
    WAITING FOR A SURPRISE (KRIS BAHA REMIX)
  • DAVID VUNK
    LAS LAGRIMAS DE LA NOVIA
  • SEBASTOPOL
    MANETHON
  • KATERINA
    DOLPHIN DREAMS
  • GESLOTEN CIRKEL
    ASLEEP
  • NEW SCENE
    OPEN
  • JENSEN INTERCEPTOR
    ROUTE E
  • ZMATSUTSI
    HOOKED UP
  • UTROID
    BLACK PRISM
  • BETA EVERS
    PREDICTIONS
  • RHYW
    FOR SOCIETY
  • MITCHELL GOOR
    STRENGHT IN FELLOWSHIP
  • TESLASONIC
    QUANTUM PARADOX (THE HACKER REMIX)
  • KNICKKNACK
    FREUDLOS (M.W. CUT)
  • PHILIPP MELON
    ATMOSFEAR
ke 6.6.2018 21.00
  • GLYN
    Caught On (In A Flash)
  • LUIGI TOZZI
    Sub-Photic Zone (Edit Select Remix)
  • SKATEBÅRD
    The Starwatcher
  • PLANETARY ASSAULT SYSTEMS
    Message from the Drone Sector
  • UNIT 4
    Body Dub
  • THE HACKER/MILLIMETRIC/DAVID CARRETTA
    Moskow Reise
  • ALDEN TYRELL
    Disco Lunar Mobile
  • EXPROPRIATION
    Poza Putana
  • POPULATION ONE
    Multiple Choice
  • THE VALLEY AND THE MOUNTAIN
    Chasing Magnetic Particles
  • CONFORCE
    Oasis
  • FRED VENTURA
    Disco Modernism
  • THE HACKER FEAT. PERSPECTS
    Stormy Weather
  • DJ QU
    Feed Off Of
  • CONFORCE
    Rendez-Vouz
  • POPULATION ONE
    Temporary Insanity
  • JULIAN EDWARDES
    The Grinder (E.R.P Remix)
  • THE CONSERVATIVES
    Loneliness
  • SURGEON
    Atol
la 2.6.2018 18.00
  • WET
    That's The Game
  • LUCY
    Meetings with Remarkable Entities
  • GREG BEATO
    Joj
  • IN AETERNAM VALE
    La Grille
  • TADEO
    The Net
  • UHU
    Never See
  • KOBOSIL
    To See Land
  • DANIEL MALOSO
    Ritmo Especial
  • UNIT BLACK FLIGHT
    One Hour Before Dawn
  • TIME MODEM
    Suono Elettrico
  • ALDEN TYRELL
    Disco Lunar Mobile
  • EGYPTIAN LOVER
    Seduced
  • PARRISH SMITH
    Revolution Will Be Always Televised
  • ANDREAS GEHM
    Track 1
  • ACTRESS
    AZD
  • HIEROGLYPHIC BEING
    Crocodile Skin
  • SVENGALISGHOST
    Deep Into Memory
  • AMATO
    The Warehouse
  • TADEO
    The Meta-Human
  • ALTER EGO
    Gate 23 (Tuff City Kids Bonus Beat)
  • FUNCTION & INLAND
    Odeon
ke 30.5.2018 21.00
  • DELROY EDWARDS
    Untitled
  • DEVELOPER
    Collections of Time
  • PATRICK COWLEY & CANDIDA ROYALLE
    Shimmering (Where anm I?)
  • BLOODY MARY
    Knockout
  • SILENT SERVANT
    Self-Hypnosis
  • MEHMET ASLAN
    Mechanical Turk (Karpov Not Kasparov)
  • PLANETARY ASSAULT SYSTEMS
    Twelve (Marcel Fengler Remix)
  • RATIONAL YOUTH
    Dancing On The Berlin Wall
  • AROY DEE
    City Of Others (Paul Du Lack Rhythm Rework)
  • MARCO BERNARDI
    Giro (Exium Remix)
  • D'MARC CANTU
    Hungry For People
  • ACID ARAB
    Amal
  • OMAR SOULEYMAN
    Shift Al Mani
  • PLANETARY ASSAULT SYSTEMS
    Temporary Suspension (Slam Remix)
  • ALESSANDRO ADRIANI
    Interdependence
  • JUANPABLO & SNEAKER
    A New Obscurity
  • EXIUM
    Aftershock
  • PHASE
    Remote
  • MEHMET ASLAN
    New Africanism
la 26.5.2018 18.00
  • BLOODY MARY
    Knockout
  • SILENT SERVANT
    Self-Hypnosis
  • RATIONAL YOUTH
    Dancing On The Berlin Wall
  • MEHMET ASLAN
    Mechanical Turk (Karpov Not Kasparov)
  • PLANETARY ASSAULT SYSTEMS
    Twelve (Marcel Fengler Remix)
  • AROY DEE
    City Of Others (Paul Du Lack Rhythm Rework)
  • MARCO BERNARDI
    Giro (Exium Remix)
  • D'MARC CANTU
    Hungry For People
  • ACID ARAB
    Amal
  • OMAR SOULEYMAN
    Shift Al Mani
  • PLANETARY ASSAULT SYSTEMS
    Temporary Suspension (Slam Remix)
  • ALESSANDRO ADRIANI
    Interdependence
  • JUANPABLO & SNEAKER
    A New Obscurity
  • EXIUM
    Aftershock
  • PHASE
    Remote
  • MEHMET ASLAN
    New Africanism
  • DELROY EDWARDS
    Untitled
  • DEVELOPER
    Collections of Time
  • PATRICK COWLEY & CANDIDA ROYALLE
    Shimmering (Where anm I?)
pe 25.5.2018 19.00
  • DELROY EDWARDS
    Untitled
  • DEVELOPER
    Collections of Time
  • BLOODY MARY
    Knockout
  • SILENT SERVANT
    Self-Hypnosis
  • RATIONAL YOUTH
    Dancing On The Berlin Wall
  • PATRICK COWLEY & CANDIDA ROYALLE
    Shimmering (Where anm I?)
  • MEHMET ASLAN
    Mechanical Turk (Karpov Not Kasparov)
  • PLANETARY ASSAULT SYSTEMS
    Twelve (Marcel Fengler Remix)
  • AROY DEE
    City Of Others (Paul Du Lack Rhythm Rework)
  • MARCO BERNARDI
    Giro (Exium Remix)
  • D'MARC CANTU
    Hungry For People
  • ACID ARAB
    Amal
  • ALESSANDRO ADRIANI
    Interdependence
  • OMAR SOULEYMAN
    Shift Al Mani
  • PLANETARY ASSAULT SYSTEMS
    Temporary Suspension (Slam Remix)
  • JUANPABLO & SNEAKER
    A New Obscurity
  • EXIUM
    Aftershock
  • PHASE
    Remote
  • MEHMET ASLAN
    New Africanism
ke 23.5.2018 21.00
  • CONFORCE
    Rendez-Vouz
  • POPULATION ONE
    Temporary Insanity
  • JULIAN EDWARDES
    The Grinder (E.R.P Remix)
  • THE CONSERVATIVES
    Loneliness
  • SURGEON
    Atol
  • GLYN
    Caught On (In A Flash)
  • LUIGI TOZZI
    Sub-Photic Zone (Edit Select Remix)
  • SKATEBÅRD
    The Starwatcher
  • PLANETARY ASSAULT SYSTEMS
    Message from the Drone Sector
  • UNIT 4
    Body Dub
  • THE HACKER/MILLIMETRIC/DAVID CARRETTA
    Moskow Reise
  • ALDEN TYRELL
    Disco Lunar Mobile
  • EXPROPRIATION
    Poza Putana
  • POPULATION ONE
    Multiple Choice
  • THE VALLEY AND THE MOUNTAIN
    Chasing Magnetic Particles
  • CONFORCE
    Oasis
  • FRED VENTURA
    Disco Modernism
  • THE HACKER FEAT. PERSPECTS
    Stormy Weather
  • DJ QU
    Feed Off Of

Yhteistyö­kumppanit

On-demand

  • play / pause 22.9.2018 18.00
    Arvoituksellinen matka musiikilliseen mielenmaisemaan, mystisiä väreitä teknosta ja bunkkerielektrosta italodiscoon. Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 21.9.2018 17.00
    Arvoituksellinen matka musiikilliseen mielenmaisemaan, mystisiä väreitä teknosta ja bunkkerielektrosta italodiscoon. Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 14.9.2018 17.00
    Arvoituksellinen matka musiikilliseen mielenmaisemaan, mystisiä väreitä teknosta ja bunkkerielektrosta italodiscoon. Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 7.9.2018 17.00
    Sukelletaan Irene Kostaksen ja Kristiina Männikön arvoitukselliseen musiikilliseen mielenmaisemaan. Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 31.8.2018 17.00
    Sukelletaan Irene Kostaksen ja Kristiina Männikön arvoitukselliseen musiikilliseen mielenmaisemaan. Kuunnellaan mystisiä väreitä teknosta ja bunkkerielektrosta italodiscoon.
  • play / pause 20.4.2018 19.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila
  • play / pause 13.4.2018 19.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 6.4.2018 19.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila
  • play / pause 30.3.2018 19.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 23.3.2018 19.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 16.3.2018 19.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 9.3.2018 19.00
    Radio Helsingin perjantai-illoissa sukelletaan Irene Kostaksen ja Kristiina Männikön arvoitukselliseen musiikilliseen mielenmaisemaan. Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 2.3.2018 19.00
    Radio Helsingin perjantai-illoissa sukelletaan Irene Kostaksen ja Kristiina Männikön arvoitukselliseen musiikilliseen mielenmaisemaan. Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 24.2.2018 18.00
  • play / pause 17.2.2018 18.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 10.2.2018 18.00
    Ohjelman tarjoaa Frantsilan luomuyrttitila.
  • play / pause 3.2.2018 18.00
    Kostas & Männikkö aalloilla. Tervetuloa notkumaan! Ohjelman tarjoaa Frantsila.
  • play / pause 30.12.2017 18.00
  • play / pause 23.12.2017 18.00
  • play / pause 16.12.2017 18.00
Näytä lisää