Ponnahdus konttorituolista

Julkaistu 20.1.2009, 10:07

Puppe: Harri on tänään mm piiloutunut pöydän alle, tuijottanut mielipuolisesti ja tehnyt ponnahduksia konttorituolista, nämä kaikki sillä aikaa kun mä yritän puhua. Välillä mietityttää tuo Sipoon juomaveden laatu.

Harri: Ooh, juomavesi! Juomaveden laadun voi tarkistaa helpoiten vissykoneella. Laite kainaloissa maakuntiin maistelemaan. Pienemmätkin erot korostuu, kun on kuplaa seassa, lumevaikutuksista puhumattakaan. Mikä tulee lääkkeisiin, niin joskus vaan viinaa ja lääkkeitä, mutta vaan lääkkeeksi. Hop!

Puppe: Tätä mä just tarkoitin, ehkä parempi siirtyä asiaan. Uutisissa on puhuttu tänään Obamasta, Saulin luistelusta ja meluhaitoista. Tästä syystä pyysimme parhaat meluntorjuntavarusteet TOP 3 -listoja:

1. OSTA UUSI MOOTTORISAHA VANHAN TILALLE – KÄYTTÖMUKAVUUTTA, TEHOA JA HILJAISEMPI ÄÄNI 2. OSTA UUDET KUULOSUOJAIMET – NÄISSÄ ON NYKYÄÄN RADIO JA SIIHENKIN VOLUME NAPPI. 3. OTA MIELUISAMMIN EVÄÄT JA TULENTEKOVÄLINEET MUKAAN – ROKULIPÄIVÄ METSÄSSÄ VOITTAISI TYÖPÄIVÄN ITÄ-UUDELLAMAALLA UUDEN HILJAISEN PÖRINÄSAHAN VARRESSA.

KORVATULPAT, OMA RAUHALLINEN IHANA KOTI, MIELENRAUHA PÄÄN SISÄISEN MELUN TORJUMISEEN:-)

ÄÄNEKÄSTÄ SEKSIÄ HARRASTAESSA KOHTELIASTA PUDOTTAA KORVATULPAT NAAPURIN POSTILAATIKOSTA,PESÄPALLOMAILA JA ILKEÄ ILME.

(1) SAAPPAAT MI ON LUOTU KÄVELEMÄÄN, (2) SISÄINEN RAUHA, (3) SEPSIS.

Kommentoi


(Vaaditaan)

Radio Helsinki Player

Radio Helsingin kuunteluun selaimen välityksellä tarvitset Adobe Flash Player version 8 tai uudemman.
» Avaa erillisessä ikkunassa

Shoutbox

» Mikä ihmeen shoutbox?

Virhe

Taisit tulvia. 1 viesti/minuutti.

Viestisi lähti matkaan.

» Uusi viesti

Lataa Radio Helsinki sovellus Appstoresta

Radio Helsinki Videot

» Katso päivän ohjelmat
» Katso viikon ohjelmakartta

RSS Videot

RSS Nyt

Olemme soittaneet eri kappaleita

01.03.2001 lähtien: 207999

tänä vuonna: 6764

tässä kuussa: 1677

viikon aikana: 1483

tänään: 0

[päivitetty: 09.02.2012 02:50]