Juuri nyt Radio Helsingissä

Tänään on tiistai 18. kesäkuuta, 2013. Viikko 25.

Pääkaupunkiseudun uutisia, ajankohtaisia juttuja ja haastatteluja, hyvää aamumusiikkia, mustaa kahvia ja mukavaa seuraa. Studiossa Harri Niemi ja Tuuli Hongisto.

Shoutbox

Shoutbox on interaktiivinen kanava Radio Helsingin studioon.
Viestisi lähti matkaan.
Taisit tulvia. 1 viesti/minuutti.

Radio Helsingissä tänään tiistaina

Seuraavien ohjelmien tarkemmat tiedot löydät täältä.
  • Klo 9:00-12:00 Uusi Nousu Päivää käynnistelemässä kanssanne Anna Cadia. Tarjolla kaupungin tapahtumia, teemavartteja ja paljon hyvää musiikkia. Uudet parhaat biisit, vanhat helmet ja Viikon nosto -levy.
  • Klo 12:00-13:00 Radio Nuorgam Radio Nuorgam ja rakkauden kesä 2013! Viimeisessä Radio Nuorgamissa Matin ja Mervin rakkauslaulu-spesiaali. Emme kysy, kuka keksi rakkauden. Sen tiedämme. Rakkaus satuttaa, se on hullu pieni asia, hento kuiskaus pimeässä. Studiossa Mervi Vuorela ja Matti Markkola. Tämä on viimeinen Radio Nuorgam ennen lauantaina 29. kesäkuuta lähetettävää Nuorgamin Yöradiota.
  • Klo 13:00-15:00 Helsingin Henki Kaupungin tapahtumat ja tunnelmat, niin keikkojen osalta kuin kaupunginvaltuuston käytäviltä. Ja paljon erinomaista musiikkia. Seurassanne Pauliina Siniauer.
  • Klo 15:00-18:00 Valiojoukko Valiojoukossa on tarjolla musiikkiasiantuntemusta ja mielenkiintoisia vieraita. Studiossa Timo Kaukolampi.
  • Klo 18:00-20:00 Rakkaudesta Musiikkiohjelma, jossa perehdytään musiikin ihmeelliseen maailmaan hivenen pintaa syvemmältä. Toimittajana Lasse Kurki.

Radio Helsingissä tänään

Julkaistu: . Kategoria: , Kirjoitti: .

- Klo 7-9 Helsingin aamuradion starttaavat Harri ja Pauli. Puoli ysin maissa Tuuli Hongisto jututtaa Fiilari-kampanjan isää Arto Sivosta uunituoreella Baanalla. Hänen kanssaan puhutaan kampanjasta, tiistaisesta pyöräilyn superpäivästä ja tietenkin Baanasta.

- Klo 9-12 Helsingin aamuradion toisessa osassa studiossa on Pauliina Siniauer. Luvassa uutta musiikkia, levylöytöjä laarin pohjalta, kaupungin tapahtumia ja kaikkea muuta hyvää ja kivaa.

- Klo 12-13 Pop-puutarha-ohjelmassa kuunnellaan cover-biisejä ja puhutaan cover-biisien ja cover-levyjen ihmeellisestä maailmasta.

- Klo 13-15 Tuomas Nevanlinna ja Jukka Relander pohtivat elämää ja sen sivuvaikutuksia Tukevasti ilmassa -ohjelmassa.

- Klo 15-18 Valiojoukko tuo taajuudelle Uuge Kojolan levylaukkuineen. Klo 17 vieraana on basisti, kirjailija, aviomies, ex-rokkari ja maailmallakin matkannut Jimi Sero.

- Klo 18-20 Maanantaiseen tyyliin studiossa Dj Didier ja täräyttävimmät Hiphop, Jazz, Soul ja Funk-tyylit. Ohjelma on tietenkin Tyylit takaisin.

- Klo 20-22 Kompostiradio, eli Helsingin reggaeradio tarjoaa monipuolisen valikoiman jamaikalaisen musiikin klassikoita, harvinaisuuksia, hittejä sekä uusimpia julkaisuja. Reggaen juuria ja dancehall-kulttuurin viimeisimpiä virtauksia vaalivat Komposti Soundin DJ:t Bommitommi ja Veikko ”VG+” Grönroos.